Моє навчання у мовній школі Severnvale Academy в Англії

Я давно мріяв поїхати вивчати англійську мову до англомовної країни. Цієї весни в мене з’явилося трохи вільного від роботи часу, і я вирішив провести його з користю. В агенції Вивчай! Юля запропонувала мені декілька варіантів мовних шкіл. Після недовгих роздумів і зважувань, мій вибір зупинився на Severnvale Academy, що знаходиться в м. Шрусбері на заході Англії.

Ця школа задовольняла всі мої критерії:

1) Шрусбері — невелике місто (70 тис. населення), навколо якого розмістилася значна кількість цікавих місць Великобританії, є можливість швидко до них дістатися.

обучение в англии английский в англии

шурсбері

2) Severnvale Academy — невелика школа на максимум 50 студентів. Заснована двома братами більше 25 років тому. Навчання проводиться в малих групах (2-8 студентів), групи досить інтернаціональні (за час мого навчання в школі були студенти з Німеччини, Швейцарії, Іспанії, Італії, Чехії, Словаччини, Росії, України, Грузії, Саудівської Аравії, Китаю та Японії) , україно- чи російськомовних студентів десь біля 10%, в основному студенти з Німеччини та Японії Групи намагаються формувати таким чином, щоб не було можливості розмовляти рідною мовою.

severnvale academy

вивчення англійської за кордоном

Залежно від курсу ви можете мати різні типи занять. Наприклад самий простий курс загальної англійської складається із General English, Listening, Reading&Writing, Function of English. Я навчався 8 тижнів на курсі ділової англійської мови Bus2 — 37 уроків на тиждень, з яких 10 були присвячені бізнес-лексиці та розвитку навичок спілкування англійською у діловому середовищі. При цьому мене навчали 5 різних вчителів на день.

На заняттях ділової англійської зазвичай невеликі групи студентів (2 - 4), дуже багато практичних завдань, які фокусуються на розвиток саме тих навичок які ти використовуєш (чи будеш використовувати) в повсякденному житті на роботі. Всі викладачі ділової англійської мають реальний досвід у ведені бізнесу, тому навчають "живої", сучасної ділової мови. Кожну другу середу всі студенти , що навчаються на курсі ділової мови, запрошуються на вечерю в ресторан або паб за рахунок школи. На заняттях або після них завжди можливо отримати відгук про твої успіхи і помилки.

Щотижня в школі або поза нею проводяться різноманітні заходи для студентів такі як боулінг, похід в ресторан чи паб, екскурсії по місту і його околицях. А щоп’ятниці більшість студентів і викладачів збирається в пабі (де завжди зарезервоване місце для школи). Це чудова можливість попрактикувати мову в неформальній обстановці.

Під час навчання я проживав з англійською сім’єю (Дез і Ріта). Будинок знаходився на відстані 20 хв. пішки, або 5 хв на автобусі (я ходив пішки). Я мав окрему кімнату на третьому поверсі. Маже весь час Ріта була у Бельгії, доглядала за своїми хворими батьками, тому на господарстві був тільки Дез. Він дуже хороший повар і співбесідник.

Трохи про можливості подорожувати. Саме місто Шрусбері має безліч цікавих місць: невеликий замок, декілька музеїв, бібліотеку Дарвіна (Чарльз Дарвін народився і довгий час жив в цьому місті), абатство, яке було засноване в 1083 році, декілька парків, і велику кількість пабів, де можна скуштувати різні сорти місцевого елю.

blists hillНа відстані 30-40км знаходиться група музеїв IronBridge. Це — місце, де розпочиналась індустріальна революція, а сам міст — перший у світі, побудований з металу. На території IronBridge лежить місто-музей вікторіанських часів – Blists Hill. У ньому все залишилося так, як було за королеви Вікторії. Навіть грошові одиниці ходять тих часів (обмінюються на стерлінги при вході).

Королівський музей повітряних сил (RAF Museum) знаходиться на відстані 40 хв. на потязі. Це — один з найбільших у Великобританії музеїв, який однозначно буде цікавий усім авіамоделістам (мій друг, який захоплюється авіамоделюванням, побачивши мої фото звідти, сказав, що неодмінно відвідає музей, коли буде в Англії).

Також відносно недалеко знаходяться й інші цікаві місця і великі міста: Бірмінгем (1 година потягом) Манчестер (2.5 години потягом) Ліверпуль (2 години потягом) Лондон (3.5 години потягом) Единбург (4 години потягом) Уельс (від 1.5 години потягом). В період навчання, на вихідних, я особисто відвідав Честер (римське місто), RAF Meseum в Косфорді, Conwy і Llandudno (нижче на фото), що знаходится на півночі Уельсу, Ironbridge і Blists Hill, Единбург.

 

За 8 тижнів я значно розвинув знання загальної та ділової англійської мови, підняв рівень до competent upper intermediate. Також зустрів дуже багато цікавих людей і знайшов нових друзів в різних куточках світу.

 

Денис

Робота під час навчання у вищих навчальних закладах США

робота у сша під час навчанняОдночасно вчитися в університетах і коледжах США та працювати іноземним студентам зазвичай дуже складно, особливо у перший рік навчання, коли студенти звикають до навантаження і, не секрет, що долають мовний і психологічний бар’єр. Проте, багатьом все таки це вдається, а зайнятість дозволяє покривати деякі особисті витрати студента, приносить дуже цінний досвід роботи за кордоном, підвищує вартість студента на ринку праці.

Плануючи працювати під час навчання та шукаючи роботу, важливо заздалегідь знати види такого працевлаштування та вимоги до них від Департаменту національної безпеки США, Department of Homeland Security. Їхнє строге дотримання дозволить студенту уникнути будь-яких проблем з іміграційною службою. Давайте коротко розглянемо, на яке працевлаштування мають право іноземні студенти у США.

По-перше, працевлаштування може бути на кампусі університету (коледжу) чи за його межами. У будь-якому разі, на працевлаштування іноземного студента має дати свою згоду designated school official — DSO — відповідальний за роботу з іноземними студентами даного навчального закладу. Якщо DSO дізнається, що студент працює без дозволу на роботу, він повідомить про це через систему SEVIS (Student and Exchange Visitor Information System) і статус такого студента буде ліквідовано. Це означає, що студент автоматично змушений негайно залишити США, куди йому взагалі можуть не дозволити більше повернутися.

Робота на кампусі (On-Campus Employment)

У статусі F-1 студент може почати працювати на кампусі відразу після початку занять, або навіть за 30 днів до навчання. При цьому є ряд вимог до причетності роботодавця до навчального закладу. Дотримання цих вимог контролюється DSO, з ким студент повинен узгодити своє бажання працювати. Свою згоду на працевлаштування DSO показує Листом підтвердження (letter of approval). З цим листом, а також листом від роботодавця студент має отримати номер соціального страхування Social Security Number. On-Campus можна працювати не більше 20 год. на тиждень під час навчання або повний робочий день під час канікул — 40 год. на тиждень. Робота не обов’язково повинна відповідати спеціалізації навчання студента (major). Працювати на кампусі можна у будь-який час навчання та аж до закінчення програми (курсу тощо).

Робота за межами кампуса (Off-Campus Emloyement)

Ділиться на Optional Practical Training (OPT) — вибіркова, добровільна практика; або Curricular Practical Training (CPT) — навчальна практика. Студент має право працювати Off-Campus після закінчення повного академічного року навчання та досягнення певного GPA (середнього балу).

Для отримання форми-дозволу на роботу Form I-766 Employment Authorization Document (EAD) студенту необхідно звернутися до Служби з питань громадянства та іміграції США (U.S. Citizenship and Immigration Services — USCIS), попередньо отримавши рекомендацію на працевлаштування від DSO, сплативши необхідних збір та заповнивши форму I-765 “Application for Employment Authorization” USCIS. До отримання EAD студент працювати не має права. EAD дійсний протягом одного року. Після закінчення цього року потрібно отримувати новий дозвіл.

Загалом, USCIS висуває багато вимог як до самого студента та його фінансового стану, так і до навчального закладу для надання студенту дозволу на роботу. За дотриманням усіх цих вимог слідкує DSO, тому його згода є необхідною для отримання EAD.

OPT

Зайнятість Optional Practical Training (OPT) повинна відповідати курсові навчання чи спеціалізації (major) студента і триває не більше 12 місяців для кожного навчального рівня (наприклад, бакалавра, потім для рівня магістра і т.д.). OPT обмежує зайнятість до 20 год. на тиждень під час навчання. Існує два види OPT: Pre-completion OPT (зайнятість до закінчення програми та отримання диплома) і Post-completion OPT (зайнятість після закінчення програми та отримання диплома). Є ряд вимог до строків подачі документів для отримання дозволу на роботу OPT, деталі про які можна знайти у OPT Policy Guidance.

работа во время учебы в сшаCPT

CPT повинна відповідати спеціалізації навчання (major) студента і має бути невід’ємною частиною його програми навчання. CPT може бути на повний робочий день і не обмежується 20-ма годинами роботи на тиждень під час навчання. Студент, який на певному навчальному рівні пройшов практику CPT саме на повний робочий день, не має права на додаткову практику OPT на цьому ж навчальному рівні. Щоб мати право на CPT, потрібно як і раніше отримати рекомендацію від DSO та нову форму І-20.

Продовження на 17 місяців зайнятості за схемою STEM

У квітні 2008 року DHS дозволив певній категорії студентів продовжувати дозвіл на pos-completion OPT на 17 місяців. Студенти, які входять до цієї категорії — це ті, які закінчують навчання по програмі однієї зі спеціалізацій STEM (science, technology, engineering, mathematics — наука, технології, інженерія, математика).

Використані матеріали:

Вивчати англійську у сонячній Флориді. Маямі чи Маямі-Біч?

Поїздка на мовні курси за кордон влітку — це зазвичай поєднання навчання і відпочинку, дійсно корисне проведення літніх канікул чи літньої відпустки. Перед тими, хто обрав для навчальної відпустки США, постає непросте завдання: Нью-Йорк, Бостон, Маямі, Вашингтон, Сан-Франциско, Лос-Анджелес, Санта-Моніка — куди поїхати? Список популярних і таких цікавих місць та міст цієї великої країни можна ще продовжувати і продовжувати.

англійська у маямі-бічЯкщо ви і досі у пошуках правильного вибору, любите море, пляж, сонце, парки, спілкування з представниками десятків країн світу в одному місці, і не хочете перетинати Америку на її Захід, радимо розглянути та обрати навчання у Маямі чи Маямі-Біч у сонячній Флориді. І якщо ви ще не встигли дослідити цей райський куточок у Google, нижче подані цікаві факти про нього саме для вас.

 • Маямі та Маямі-Біч — два окремі міста, що простяглися зовсім поруч. Маямі знаходиться на материку, а Маямі-Біч — на 17 островах у Затоці Біскейн (Biscayne Bay). Як Маямі, так і Маямі-Біч пропонують туристу багато цікавого: Маямі — музеї, тематичні парки, величезний акваріум, зоопарк, театри тощо; Маямі-Біч — пляжі та незабутнє нічне життя. Через надзвичайну популярність серед туристів, Маямі-Біч давно називають американською Рів’єрою.

  Освітня агенція Вивчай! працює з ретельно відібраними мовними школами як у Маямі, так і у Маямі-Біч. south beach art deco
   
 • Місто Маямі-Біч прославилося своїм історичним районом Арт-Деко (Art Deco District), що становить собою найбільшу колекцію архітектури стилю Арт-Деко у світі. Готелі, будинки, інші об’єкти цього стилю були зведені тут у 1923-1943 р.р.

  Саме у районі Арт-Деко, поряд із South Beach, знаходиться мовна школа Zoni Miami Beach. английский в майами
   
 • South Beach (“Південний Пляж”) — частина Маямі-Біч, що простяглася від 1-ї (1st Street) до 23-ї (23rd Street) вулиці — є основним “гарячим” місцем Маямі. Це популярне місце пропонує все для відпочинку: кафе та ресторани, нічні клуби, готелі, магазини та бутіки, велодоріжки і, звичайно, пляжі — одні з найкращих у світі.
 • Піковий туристичний сезон у Маямі припадає на період жовтень — квітень. Самі ж американці надають перевагу відпочинку у Флориді у травні-серпні, коли тут менше туристів. Саме у цей час (період літніх канікул) у Маямі їдуть з України для вивчення англійської мови, отримуючи додаткові можливості попрактикувати мову з американцями.
 • Маямі має найчисельніше населення латиноамериканців за межами самої Латинської Америки. Більшість місцевого населення, разом з англійською мовою, розмовляє тут ще й іспанською мовою. Проте, це ніяким чином не заважає студентам мовних шкіл вивчати англійську. У мовних школах діє строге правило “English only”, а на вулицях, у кафе та ресторанах ви завжди зможете знайти англомовних друзів та легко подолати мовний бар’єр.зоопарк маямі
 • Навчаючись на мовних курсах у Маямі чи Маямі-Біч, студенти неодмінно відвідують такі місця як Зоопарк Маямі (Miami MetroZoo); один з найкращих у США та у світі акваріум Miami Seaquarium; один з найбільших і найнезвичніших у США парків — Національний парк Еверґлейдз (Everglades National Park); Музей Науки Маямі (Miami Science Museum) та багато інших цікавих місць, більше про які можна почитати тут.
 • Приїхавши у Маямі чи Маямі-Біч вивчати англійську, варто провести час максимально цікаво та різноманітно, скористатися чудовими хай-веями та забезпеченням авіа-транспортом Флориди й обов’язково відвідайти такі міста як Fort Lauderdale, Tampa, St Petersburg, Orlando. Кожне з них розповість і покаже щось цікаве про Флориду та обов’язково змусить вас закохатися у цей сонячний штат.

Інформація для блог-поста частково взята з таких онлайн ресурсів як

Английский за границей — полезное проведение майских праздников

Май уже не за горами, и многие задаются вопросом: "Куда поехать на майские праздники?". Так уж сложилось исторически в нашей стране, что начало мая приносит нам время и возможности не только для отдыха, но и для личного и даже профессионального развития.

Из опыта нашей работы, смело утверждаем, что майские праздники для украинцев — отличный период для краткосрочных курсов английского языка в Англии (или в любой другой точке Великобритании) и на Мальте. Особенно для занятых людей, которые не ранее летних каникул будут иметь возможность на некоторое время оставить свои проекты на работе. Те, кто может в мае взять дополнительную неделю отпуска, обычно едут прежде всего в Англию и на Мальту на 3 недели на интенсивное обучение — недорого и быстро добираться; в свободное от учебы время есть что посетить и обогатиться культурно.

На фото: студенты школы St Giles Истборн весной.

В мае погода наконец перестает капризничать, даря теплые и солнечные, но не жаркие дни со средней температурой воздуха 12-16С в Англии и 15-22С на Мальте. Все вокруг окончательно просыпается, воздух наполняется ароматами цветов и зелени. Именно при такой погоде высокая продуктивность работы мозга.

Как сделать обучение на языковых курсах за рубежом, продолжительностью даже 3 недели, эффективным:

 • подтянуть уровень английского дома перед поездкой хотя бы до среднего (Intermediate) — чем выше уровень английского у студента, тем эффективнее его краткосрочное обучение;
 • выбрать максимально посильную интенсивную нагрузку от 28 уроков в неделю;
 • заранее, до поездки, как можно подробнее, спланировать посещение интересных мероприятий, экскурсий и занятий спортом после обучения — чтобы не терять ни минуты ни в общении, ни в культурном обогащении;
 • выбрать проживание в семье как дополнительное место и средство для практики языка и нахождения новых друзей;
 • ну и, конечно, уже начинать подготовку поездки: выбор школы, открытие визы, покупку авиабилетов и страховки...

Желаем, чтобы ваши майские праздники 2012 прошли впечатляюще, полезно и незабываемо. За вами — выбор языковых курсов, за нами — организация поездки.

С уважением,

партнер образовательного агентства Вивчай!

Юля Кобук

Істборн - найбільш сонячне місто Великобританії

істборн, англіяІстборн (Eastbourne) очолив групу міст з найбільшою кількістю сонця, довівши свій статус найбільш сонячного місця в Об’єднаному Королівстві з найбільшою кількістю годин сонячного світла за 2011 рік, відповідно до даних провідного метеоролога.

Визначний метеоролог Філіп Еден, дописувач у видання Daily Telegraph і Sunday Telegraph та керівник власних веб-сайтів weather-uk.com і climate-uk.com, підтвердив, що Істборн отримав 1962 год. сонця у 2011 р., значно випередивши у цьому своїх конкурентів — о. Джерсі (Jersey) (між Францією і Великобританією) і о. Гернсі (Guernsey) (у складі Нормандських островів).

обучение в истборнеУ 2011 році південне узбережжя загалом мало винятково тепле літо з найвищою середньою температурою у своїй історії. Завдяки своєму унікальному кліматові, Істборн — популярне туристичне місце, що приваблює більше 4,9 млн. відвідувачів на рік. Швидкість розвитку міста як морського курорту — друга в Об’єднаному Королівстві із щорічним зростанням туристичного бізнесу на 11%.

На 2012 рік в Істборні вже запланована величезна кількість цікавих заходів, у тому числі святкування діамантового ювілею Королеви та Олімпійських Ігор. Рік уже почався сонячно, і Істборн чекає на черговий захопливий рік попереду.

За матеріалами http://www.eastbourne.gov.uk/eastbourne/news/2012/january/eastbourne-tops-the-2011-sunshine-league/.

Нагадаємо, що саме в Істборні розташувалася одна з найпопулярніших мовних шкіл в Англії — St Giles Eastbourne, офіційним представником якої в Україні є агенція Вивчай! Студенти полюбляють навчання у цьому мальовничому місті не тільки влітку, проте саме влітку, крім високої якості викладання, їх приваблює прекрасна комфортна погода для навчання та відпочинку. Реєструватися на мовні курси можна вже сьогодні, спокійно обравши тип проживання та плануючи у деталях свою поїздку.

RSS (Opens New Window)