Два роки навчання і здача Абітур як ґрунтовна підготовка до університету в Німеччині

АбітурУсі випускники гімназій в Німеччині (Gymnasien) — як самі німці, так і іноземці, які хочуть вступити на безплатну вищу освіту в Німеччині відразу після закінчення школи, без вступних іспитів, повинні подати атестат зрілості Zeugnis der Allgemeinen Hochschulreife з оцінками, серед яких значну вагу має загальна оцінка саме здачі екзаменів Abitur.

Щоб отримати такий атестат зрілості, потрібно навчатися у гімназії в Німеччині хоча би два останні роки. Давайте розберемося, чому саме стільки часу, і які результати така підготовка приносить.

Що таке Abitur

Abitur (Abiturprüfungen) — це набір випускних екзаменів, що здаються у другому семестрі, з березня по червень, 12-го (останнього) класу гімназії в Німеччині. Результати здачі Абітур (Leistungen der Abiturprüfungen) вносять, разом із кінцевими оцінками двох останніх років гімназії, в атестат зрілості, свідоцтво про закінчення гімназії Zeugnis der Allgemeinen Hochschulreife. У побуті саме останній документ часто називають просто атестатом Абітур або Абі (Abi). Атестат Aбітур виконує дві основні функції: він є випускним атестатом і сертифікатом доступу до навчання в університеті, без здачі вступних іспитів, одночасно.

До випускних екзаменів готуються саме протягом 11-12 класів гімназії, коли академічне навантаження дійсно велике, а рівень підготовки для допуску до навчання в університеті має бути високим. Освітньо-кваліфікаційний рівень німецьких екзаменів Abitur можна прирівняти до екзаменів міжнародного бакалавріату IB Diploma, результати яких визнаються в усьому світі, а також екзаменів A-Level exams у Великобританії.

Випускні іспити в НімеччиніЗ яких іспитів складається Abitur

Для отримання атестату Zeugnis der Allgemeinen Hochschulreife необхідно скласти 5 екзаменів, серед яких три — обов'язково письмові, один — обов'язково усний (у формі презентації, приблизно на 20 хвилин), а ще один, останній іспит, може бути письмовим або усним: у якій формі буде іспит, залежить від окремої федеральної землі.

Письмові іспити, що тривають 3-4,5 год, — це обов'язково німецька мова, математика та іноземна мова (зазвичай, англійська). Предмет для складання усного екзамену учні обирають самостійно серед групи наступних предметів:

  • Мова, література й мистецтво: французька або англійська мови, також можна складати латину або давньогрецьку мову; серед предметів мистецтва можна обрати музику або малювання;
  • Соціальні науки: політологія, історія, соціологія, географія, філософія;
  • Точні науки: інформатика, фізика, хімія, біологія.

Як оцінюються випускні екзамени Abitur

За кожен іспит надається максимальна оцінка 15 балів. Відповідно, учень може набрати максимум 75 балів за здачу п'яти випускних іспитів Абітур.  На завершення, загальна сума балів за здачу всіх іспитів множиться на 4. Тобто, максимально можлива найвища оцінка за здачу іспитів Abitur — 300 балів. Результат здачі вважається успішним для вступу в університет, якщо учень отримує 100 балів і вище.

З чого складається загальна оцінка атестату зрілості Zeugnis der Allgemeinen Hochschulreife

В атестаті зрілості Zeugnis der Allgemeinen Hochschulreife вказуються не лише бали за випускні іспити Abitur; враховуються також бали за останні 4 семестри навчання в гімназії. Предмети можуть дещо відрізнятися в кожній федеральній землі, але стандартний набір містить математику, інформатику, хімію, фізику, біологію, географію, історію, соціологію, релігієзнавство, філософію, політологію, музику, іноземні мови (англійську, французьку, італійську, іспанську, латину, давньогрецьку тощо), малювання, фізичне виховання та ін. З 40 предметів учень може максимально набрати 600 балів (40х15) за останні два роки. Успішним вважається результат від 200 балів.

В атестаті зрілості бали за складені випускні іспити та за навчання протягом чотирьох останніх семестрів сумуються, коли учень може набрати максимум 900 балів, з яких 300 балів — це вже прохідна оцінка для отримання атестату зрілості Abitur.

Отже, чому тнімецька гімназіяак важливо навчатися хоча би два останні роки в гімназії в Німеччині, і що це дає зокрема для українського студента? Тому що протягом останніх років навчання в гімназії студент, адаптувавшись і поступово “влившись” у німецьку систему навчання, отримує солідний багаж знань і, відповідно, добре підготувавшись, може здати екзамени Абітур на високий бал. З багажем знань з німецької гімназії навчання в німецькому університеті буде даватися набагато легше. Це означає, що результати навчання в університеті будуть набагато кращими.

Новий тест з іспанської мови SIELE вже у 2016 році

вища освіта в іспанії, тест sieleТест DELE (Diplomas de Español como Lengua Extranjera — Диплом з іспанської мови як іноземної) до сьогодні був єдиним, офіційно визнаним у всьому світі для визначення і підтвердження рівня володіння іспанською мовою. Починаючи з 2016 року, для підтвердження свого рівня іспанської можна буде складати новий іспит — SIELE, Servicio Internacional de Evaluación de la Lengua Española — (Міжнародний сервіс оцінювання з іспанської мови).

Про запуск нового тесту оголосили у липні цього року на офіційній церемонії на території коледжу San Ildenfonso College у Мехіко (Мексика) представники культурної організації Іспанії Інститут Сервантеса (Instituto Cervantes), Національного автономного університету Мексики (Universidad Nacional Autónoma de México) та іспанського Університету Саламанки (Universidad de Salamanca).

Скласти новий іспит можна буде вже у 2016 році. Експерти з Інституту Сервантеса очікують, що в перший рік проведення іспиту його складуть приблизно 300 тис. осіб, а до 2021 року ця кількість зросте до 750 тис..

Сутність і процес здачі тестів DELE та SIELE значно відрізняються.

Основними відмінностями між даними двома екзаменами є наступні.
  SIELE DELE
Термін дії сертифікату/диплому 2 роки Не обмежений
Рівні володіння мовою, які визначає іспит Від А1 до С1 Від А1 до С2
Процедура реєстрації на тест Процес реєстрації не вимагає знання свого наявного рівня володіння мовою. Рівень визначається безпосередньо результатами тесту. Необхідно заздалегідь знати й обрати свій рівень під час реєстрації.
Час очікування результатів іспиту Близько трьох тижнів. Близько трьох місяців.
Умова отримання сертифікату/диплому з результатами іспиту Якщо підтверджено володіння мовою хоча би на мінімальному рівні — А1. Лише у випадку, якщо підтверджено обраний під час реєстрації рівень володіння мовою.
Складові частини іспиту Читання, аудіювання, письмо, говоріння — за зразком тестів англійської мови TOEFL та IELTS. Залежно від рівня, частини можуть дещо відрізнятися. Основними частинами є читання, аудіювання, письмо, говоріння.
Форма складання іспиту Електронно: усі завдання виконуються за комп'ютером он-лайн. Письмово та усно перед живими екзаменаторами: завдання необхідно виконувати в спеціальних зошитах, усна частина приймається вживу трьома екзаменаторами.
Мовні варіанти та діалекти, які приймаються іспитами Тексти для читання й аудіювання міститимуть різні географічні різновиди літературної іспанської мови, а оцінювання завдань з письма та говоріння прийматиме всі норми іспанської мови. Усі завдання побудовані винятково на правилах офіційної іспанської мови — кастильської мови. Правильними є лише ті відповіді, що відповідають нормам кастильської мови.
Організації, які розробили тест й керують ним Інститут Сервантеса, Національний автономний університет Мексики, Університет Саламанки. Тест створено Міністерством освіти Іспанії. Матеріали для тесту були розроблені Університетом Саламанки. Диплом видається Інститутом Сервантеса від імені Міністерства освіти Іспанії.
Хто може складати тест Усі охочі віком від 17 років. Лише старші 16 років громадяни та мешканці країн, де іспанська мова не є офіційною.

 

вступ до університетів іспаніїУ щоденному інформаційному виданні Іспанії El Pais автор статті про появу нового іспиту з іспанської мови цитує директора Інституту Сервантеса Віктора Гарсію де ла Конча (Víctor García de la Concha): “SIELE — це не лише тест, але також система просування іспанської мови у світі. І не тільки офіційної іспанської, а й її діалектів і форм на однаковому рівні”. Віктор Гарсія також зазначив, що тест — це лише одна з ланок великого проекту, оскільки разом з ним будуть розроблені навчальні матеріали, що також послугує просуванню іспанської в усьому її різноманітті.

Сьогодні ще рано говорити про успішність запровадження SIELE, але відповідно до повідомлень Інституту Сервантеса, SIELE ні в якому разі не стане повною заміною DELE. Новий тест з іспанської, який має визнаватися в усьому світі, повинен надати студентам нові можливості отримання вищої освіти в Іспанії та країнах Латинської Америки, де плата за навчання є відносно низькою. Сертифікати SIELE також мають допомогти їхнім власникам працевлаштуватися як в Іспанії і країнах Латинської Америки, так і в США, де іспанська відіграє важливу роль та є другою мовою, звичайно після англійської, за кількістю мовців у країні.

Участь Вивчай! у конференції ALPHE UK 2015 як черговий крок у нашому професійному розвитку

Привіт усім!

Так чудово знову повернутися до рідного Києва після насиченої робочої поїздки до Великої Британії, де я представляла агенцію Вивчай! на професійній конференції в сфері освіти за кордоном ALPHE UK 2015. Конференція проходила у період 4-6 вересня в Лондоні. Після заходу ще їздила у міста Борнмут, Ексетер, Тінмус, Ноттінгем, Лінкольн, Честер, Танчестер, Йорк, де оглядала навчальні центри для дорослих і дітей декількох навчальних компаній.

Повернулася до роботи з новими планами і величезним натхненням для подальшого розвитку агенції. Враження від поїздки лише позитивні. Точніше — цілий калейдоскоп вражень, сповнений нових облич, знайомств з партнерами, корисних контактів, цікавих подій і красивих британських міст. Але про все по порядку.

Конференція ALPHE — це міжнародна платформа для персонального спілкування представників навчальних закладів і освітніх агентів. Це — місце, де вони можуть ближче познайомитися, обмінятися новинами, отримати відповіді на численні запитання. Для нас, освітніх агентів, такі заходи особливо корисні з точки зору вибору серед безлічі навчальних закладів тих у бізнес-партнери, які найбільше і найкраще задовольняють або задовольнять потреби наших клієнтів.

Протягом двох днів конференції я провела більше 25 різних зустрічей з представниками провідних шкіл Великої Британії, Ірландії, Франції, Канади та США. Для мене особисто ключовою перевагою участі стала можливість з перших вуст дізнатися про новинки освітніх програм та особисто познайомитися з директорами навчальних центрів.

Окремо відзначу відкритість та щирість усіх без винятку моїх співрозмовників. Основний “меседж”, який я отримала під час спілкування з ними: українських студентів дуже цінують за їхню старанність і талановитість та раді приймати як на короткострокові мовні курси, так і на академічні програми у вищі навчальні заклади. Усі партнери дуже підтримують Україну в нелегкий для нашої держави час, тому багато хто готовий запропонувати цікаві пропозиції та знижки для того, щоб українці і надалі мали змогу удосконалювати знання мов та здобувати професійну освіту за кордоном.

Між конференцією і поїздками в інші міста, я відвідала такімовні школи-наших партнерів у Лондоні як Regent London, St Giles Highgate, SKOLA, Central School of English, OHC London. Також мала унікальну нагоду оглянути новенький кампус Abbey DLD College, який відкрився на початку вересня та зараз вже розпочав приймати своїх перших студентів на програми GSCE, A-level і Foundation.

З впевненістю можу сказати, що партнери освітньої агенції Вивчай! — винятково надійні та відповідальні провайдери освітніх послуг з багаторічним досвідом. Вони настільки натхненні своєю щоденною роботою, що мимоволі виникає бажання самій опинитися на місці наших клієнтів і провести хоч декілька тижнів в дружній та невимушеній міжнародній атмосфері. Я навіть поспілкувалася з декількома студентами з України та отримала від них відгуки “з перших вуст” про деякі мовні школи. Тепер я ще більш поінформована, досвідчена та впевнена в тому, що наша агенція працює з правильними школами.

Після конференції я приєдналася до ознайомчих поїздок у навчальні центри освітніх компаній IP International Projects, Target English International та UKLC на півдні та півночі Англії. В ході поїздок ми відвідали ряд мовних та бордингових шкіл, сучасних університетських кампусів, на базі яких влітку проводять мовні табори для дітей і підлітків. Ми відвідали сонячні приморські містечка Борнмут та Тінмус; старовинні та сповнені університетського духу Ексетер та Ноттінгем; історичні Лінкольн та Честер; діловий Манчестер та величний Йорк. Всі міста абсолютно різні, проте чудово підходять для навчання та подорожей.

Я приїхала в захваті від умов навчання, проживання, інфраструктури для занять спортом, які пропонуються дітям у ряді центрів. Для них участь у таких програмах — можливість не лише підтягнути англійську, а й розширити світогляд, знайти друзів на довгі роки та доторкнутися до дійсно цікавої історичної спадщини Британії. До того ж, кожен центр працює відповідно до найвищих стандартів British Council за передовими інтерактивними методиками та пропонує виключно пасторський підхід до кожного учня. Британці дуже люблять працювати з дітьми, тому можна не вагатися відправляючи дитину в мовний літній табір: тут вона отримає все необхідне для гармонійного розвитку. Враження від міст та короткий огляд деяких центрів ви можете знайти на нашій сторінці в Facebook.

Ми з радістю і далі готові ділитися своїм досвідом з Вами!

Телефонуйте, пишіть або заходьте в гості до нашого офісу для отримання професійної консультації.

Юлія Драч

Менеджер по роботі з клієнтами

До Німеччини за вищою освітою

вища освіта в німеччиніНімеччина на сьогодні є однією з найпривабливіших країн для іноземних студентів, у тому числі українців, зацікавлених в отриманні вищої освіти. Хоч і вступити у державний виш, де навчання практично безплатне, не так і легко, варто все таки заздалегідь підготуватися і позмагатися за своє місце на університетській лаві.

Основними факторами, які роблять німецькі ВНЗ особливо привабливими, є наступні:

  • висока якість освіти;
  • відсутність плати за навчання (окрім певних студентських зборів);
  • відкритість Німеччини для іноземних студентів і випускників.

За даними Німецької служби академічних обмінів DAAD, у 2014 році Німеччина прийняла рекордну для себе кількість іноземних студентів у своїх ВНЗ — трохи більше 300 000, що склало зростання на 7% або на 19 000 студентів у порівнянні з 2013 роком. Більшість таких студентів — приблизно 53% від загальної кількості — вихідці з Азії та Східної Європи. Особливе зростання протягом останніх п'яти років прослідковується на рівні магістерських програм.

Посилаючись на попередню оцінку Федерального департаменту статистики Німеччини, DAAD передбачає, що у 2015 році Німеччина прийме майже 320 000 іноземних студентів. Останнє веде до висновку, що до 2020 року Німеччина відкрита до кількості, рівній 350 000 іноземців для своїх вищих навчальних закладів.

Як видно, на відміну від багатьох інших країн Західного Світу, Німеччина, своїми привабливими умовами навчання і плати за нього, і далі приваблює іноземців приїжджати навчатися. Причин тому декілька. Економіка Німеччини перебуває сьогодні на підйомі, ринок праці добре стабілізований. Разом з тим, частина висококваліфікованих фахівців емігрує в інші країни (перш за все в США і Канаду, де вищі заробітні плати), значна частина старіє і виходить на пенсію. На фоні відносно низьких показників народжуваності, Німеччина потребує робочу силу із-за кордону, щоб і далі підтримувати свою економіку на місці лідера ЄС. (Більше про дану потребу можна почитати тут і тут). Особливо у попиті спеціалісти з математики, інформатики, природничих та технічних наук , а також працівники медичної сфери.

доступна освіта у німеччиніВипускники якісних німецьких вишів — дуже цінне джерело майбутніх повноцінних найманих працівників і підприємців у Німеччині. Вони не тільки роблять вагомий внесок в економіку країни як кваліфікована робоча сила, але й народжують нові цінні відкриття та ідеї, корисні для суспільства й країни загалом.

Отже, якщо Ви налаштовані отримувати вищу освіту за кордоном, володієте на відповідному рівні німецькою або англійською мовою, варто готувати документи для вступу в німецький університет. Навчання в Німеччині, з її розвиненою інфраструктурою обслуговування студентського життя і потребами у кваліфікованій робочій силі, стане хорошою інвестицією у Ваше майбутнє.

Більше детально про вищу освіту в Німеччині читайте тут.

Осіння Італія — красива і романтична, барвиста і “смачна” для навчання

навчання в італіїОсінь в Італії — це чарівна пора для справжніх гурманів і тих, хто хоче вивчати італійську мову й насолоджуватися незалюдненою туристами країною. Осінь в Італії — це пора збору врожаю на полях, збирання грибів, каштанів; а ще це — сезон збору трюфелів, відомих у всьому світі і досить дорогих делікатесів.

Осіннє навчання в Італії має наступні додаткові переваги:

  • відсутність великого натовпу туристів;
  • м'яка, тепла та сонячна погода (на відміну від часто похмурих українських осінніх днів);
  • можливість у вересні позасмагати під менш палючим, ніж влітку, сонцем та поплавати у добре прогрітому Середземному морі. А в південних регіонах Італії — як, наприклад Сицилії, Калабрії, Кампанії, Абруццо, на острові Сардинія, така можливість випадає навіть у першій половині жовтня.

Восени ми з ще більшим задоволенням запрошуємо всіх охочих повчитися в чудових мовних школах Італії, а заразом і насолодитися численними фестивалями, взяти участь в екскурсіях, продегустувати і придбати трюфелі, сир і вино. Після спекотних літніх днів, восени Італія ніби оживає.

Наприклад, у вересні в Венеції проходять парад історичних човнів і змагання гондольєрів (т. зв. Історична Регата, у 2015 році у першу неділю вересня), а також один з найвідоміших і найбільших кінофестивалів світу “Золотий Лев” (у 2015 році з 2 по 12 вересня).

осіння італія   вивчення ітатійської в італії восени   фестивалі трюфелів в італії  

У жовтні — пік збору трюфелів. У цей час у багатьох гірських регіонах Італії проводяться змагання з їх пошуку за допомогою спеціально тренованих собак. А місто Перуджа у центральній Італії, неподалік від Риму, в другій половині жовтня полонить туристів і місцевих фестивалем шоколаду EuroChocolate Festival. Під час проведення фестивалю місто наповнюється безліччю торгових наметів з різноманітними шоколадними виробами, тут ставлять театралізовані вистави, а на вулицях можна зустріти безліч клоунів. Вечірнє небо у Перуджі в цей час наповнюється святковими феєрверками.

Листопад в Італії також не проходить без святкувань. Так, наприклад, в місті Сан-Мініато, що розташоване неподалік міста Піза, регіон Тоскана, починаючи з другої суботи листопада, кожні вихідні проходить фестиваль білих трюфелів. Під час фестивалів у місті проводять безліч майстер класів, на яких вчать як правильно обирати трюфелі та як їх найкраще готувати. Також фестивалі не обходяться без традиційних дегустації та аукціону.

осінні фестивалі в італіїКрім численних фестивалів смачної і здорової їжі, осінь в Італії — це ще й старт нових сезонів у спорті та культурі — починаючи від футболу і закінчуючи оперою. Незалежно від смаків та уподобань, кожен зможе знайти щось і для себе.

Уявляючи осінню Італію, повну різнокольорових барв лісів і зелено-жовто-багряних полів; пам'ятаючи про привітність і гостинність італійців, не варто навіть сумніватися, де провести наступні осінні відпустку чи канікули. Вирушивши на навчання до Італії, закохайтеся не лише в італійську мову, а й у саму країну з її осінніми краєвидами та кухнею. Італія чекає на Вас, повна численних осінніх принад!

RSS (Opens New Window)