Новий офіс освітньої агенції "Вивчай"

Привіт, дорогі читачі блогу Вивчай!

Давненько щось я сюди не дописувала. А все тому, що наша команда була зайнята переїздом у новий офіс, а також підготовкою до запуску нового проекту. Новий проект детально опишу трохи пізніше, а поки що розповім про наш офіс.

Тепер агенція Вивчай! знаходиться за адресою: пров. Лабораторний, 1, Офіс 179, Київ 01133

До нашої офісної будівлі (фото подаю нижче) зручно добиратися як автомобілем, так і громадським транспортом. Якщо йти від метро, то найближчий шлях буде від станції “Палац Україна”. Я підтверджую оцінку Google — 16 хв. пішки. Послідовність вулиць, по яких треба пройти, наступна: Тельмана — Предславинська — Щорса — Барбюса — Лабораторний пров. або Тельмана — Предславинська — Щорса — Літня — Лабораторний провулок. Йти, правда, доведеться трошки вгору :), зате як легко спускатися вниз!

Напрямок руху до офісу освітньої агенції Вивчай!

Паркувати автомобіль найкраще десь поблизу, вздовж самого Лабораторного провулка чи на вул. Літній, що навпроти будівлі.

Щоб потрапити безпосередньо в наш офіс, заходьте у другий під’їзд і піднімайтеся на 7-й поверх, попередньо чемно відповівши на запитання охоронця, куди ви йдете.

Фото самого офісу поки що не даю - там ще не все встановлено і приготовлено. А от зручні крісла і запашний чай вже чекають на відвідувачів.

 

Другий під’їзд офісної будівлі на Лабораторному пров., 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ласкаво просимо!

 

Юля

Незолотий Golden Gate Bridge

Golden Gate Bridge

Міст “Золоті Ворота”, який насправді – не ворота а справжній висячий міст, і далеко не золотий, а матово-оранжево-червоний (orange vermilion). Так, цього разу мова піде про знаменитий чарівний Golden Gate Bridge у Сан-Франциско — стратегічно важливе не лише туристичне, а перш за все транспортне й економічне місце Каліфорнії. Одне з найбільш відвідуваних і сфотографованих місць Сполучених Штатів Америки і всього світу.

Назва мосту пішла від назви протоки Golden Gate Strait, яка сполучає затоку Сан-Франциско (Golden Gate Bay) з Тихим Океаном, і через яку власне прокладений міст. А сполучає він мис півострова Сан-Франциско (San Francisco Headlands) та мис півострова Марен (Marin Headlands).

Історія побудови мосту дуже цікава, але блог-пост перетвориться на історичну статтю, якщо цю історію тут усю викласти. Тому на блогові Вивчай! розповім про найцікавіші, як на мене, факти створення і функціонування цього прекрасного гіганта. А той, кому цікаво заглибитися у всі деталі, може почати з Wikipedia, Golden Gate Bridge, а потім перейти до численних книг про міст, в тому числі і для дітей.

Після відкриття мосту, в травні 1937 року, він був найдовшим висячим мостом у світі (з найдовшою саме висячою між двома його баштами частиною), а сьогодні залишається другим найдовшим висячим мостом в США — після Verrazano-Narrows Bridge в Нью-Йорку (New York City). Повна довжина Golden Gate Bridge — трохи більша за 2,7 км, тоді як висяча частина між баштами складає трохи більше, ніж 1,2 км. Міст побудували саме висячим на залізних тросах (нехай вибачають інженери, якщо я якось неточно використовую професійні терміни) через прогрес у металургії в той час, хоча жоден з інженерів та архітекторів, які взяли участь у проекті, до того не мали практики у будівництві висячих мостів, особливо такого величезного масштабу.

Golden Gate Bridge and a Ship

Одна з найскладніший задач, що стояла перед інженерами і математиками (які створювали і будували міст), полягала у витримці мостом потужних вітрів, що й досі господарюють в San Francisco Bay Area. (До сьогодні, саме через погані природні умови, міст повністю закривали тричі).

Golden Gate TowerЗначну вагу в популярності Golden Gate Bridge серед туристів несе його колір — так званий Міжнародний оранжевий (RGB 255, 79, 0). Цей колір з самого початку вибрав архітектор мосту, Ірвінг Мороу (Irving Morrow), відхиливши варіанти нудних чорного кольору вугілля та сірого кольору металу. На думку Морроу, колір природньо поєднувався з навколишніми пейзажами і, в той же час, виділявся для безпеки мореплавства в протоці. Міст пофарбували перш за все з метою його захисту від корозії. Хімічний склад фарби з часів побудови мосту змінився, проте улюблений для всіх колір залишається International Orange. Міст весь час підфарбовують в найбільш небезпечних з точки зору корозії місцях.

Саме архітектор Морроу спроектував все те, чим сьогодні так захоплюються туристи: загальну форму башт мосту, схему освітлення, а також елементи Art Deco: ліхтарі, поручні та пішохідні доріжки. Величезну роль у будівництві мосту відіграв інженер Чарлз Елтон Елліс (Charles Alton Ellis), чиї заслуги були визнані вже після його смерті.

Студенти школи Language Pacifica на Golden Gate BridgeGolden Gate Bridge — частина хайвеїв U.S. Route 101 і California Route 1, і користування ним платне. Міст поділений на 6 смуг (lanes), а напрямок їх використання змінюється в залежності від часу дня. В робочі дні зранку, коли більшість ком'ютерів (commuters) їде на південь в Сан-Франциско, чотири смуги використовуються саме на південь. Протилежне використання (чотири смуги на північ) ввечері, коли люди повертаються з міста. На вихідних та в святкові дні використання смуг регулюється відповідно до навантаження того чи іншого напрямку. 

Правила використання Ґолден Ґейт Брідж пішоходами і велосипедистами

 

 

 

 

 

Дуже важливо пам'ятати про правила та години користування мостом для пішоходів (в основному туристів) і велосипедистів. Пішоходам дозволяється безкоштовно використовувати лише східну частину мосту (яка дивиться на місто Сан-Франциско) і лише вдень: з 5:00 до 18:00 взимку і з 5:00 до 21:00 з березня по листопад (інколи через природні умови ці часові рамки змінюються). Велосипедисти безкоштовно використовують і східну, і західну частини мосту, але також відповідно до встановленого часового режиму, більше про який можна почитати на офіційному сайті Golden Gate Bridge.

Чому ж цей оранжевий міст так приваблює туристів? Що на ньому такого вже цікавого? По-перше, міст дійсно прекрасний і фотографія на фоні Ґолден Ґейт — обов'язкова пам'ятка про подорож Північною Каліфорнією.

Студенти школи Language Pacifica на фоні Golden Gate Bridge

По-друге, на висоті 75 м над водою видно неймовірної краси пейзажі океану, міста Сан-Франциско, острова Алькатрас (Alcatraz Island).

Сан-Франциско з Golden Gate Bridge

Острів Алькатрас з Golden Gate Bridge

По-третє, біля мосту — особливо з його південної частини в Сан-Франциско — є багато цікавих історичних і сучасних місць, які варто відвідати. Територія біля мосту має статус національної рекреаційної зони — Golden Gate National Recteation Zone. Тут перш за все прокладено безліч доріжок (трейлів) для хайкінгу і велосипедного спорту. До речі, орендувати велосипед — просто і швидко. Поблизу працює безліч фірм, які надають в оренду двоколісні коні. Як приклад — одна з них тут.

На міст можна піднятися з різних сторін, наприклад, починаючи з форту Baker, який сьогодні є частиною рекреаційної зони, або з Crissy Field і кафе Warming Hut. Каліфорнійці часто радять відвідати старий форт під самим початком мосту (його видно на самій першій фотографії зверху). Впевнена, що там цікаво, хоча особисто ще не відвідувала. Для тих, хто любить історію, а особливо військової тематики, колишня військова база Presidio — a must-visit site (обов'язкова для відвідування).

Одним словом, якщо ви навчаєтеся чи просто відвідуєте родичів у Північній Каліфорнії: в Берклі, Сан-Франциско, Сан-Хосе, інших містах Силіконової долини, не полінуйтеся вскочити у вітрозахисний одяг і зручне взуття, взяти напрокат велосипед і обов'язково піднятися на Golden Gate Bridge — хоч і не золотий, але такий прекрасний символ Каліфорнії і всіх США.

Для ще більшої наглядності, подивіться відео.

 

Юля

P.S. Фото частково мої власні, а частково студентів школи Language Pacifica. Їх я взяла з дозволу керівництва школи, з колекції на Facebook, за що дуже вдячна.

 

Англомовні веб-скарбниці для вивчення і викладання науки. І трошки про АЛЕ

Нещодавно натрапила на статтю на сайті Mashable 6 Free Websites for Learning and Teaching Science. Автор статті, професійний журналіст, блогер і старт-апер з Bay Area, USA, Jolie O'Dell пропонує короткий огляд 6-ти сайтів, корисних для вивчення та викладання науки (як у школі, так і в університеті). Наповнення кожного з названих джерел цінних навчальних і практичних матеріалів мене настільки приємно вразило і викликало стільки позитивних емоцій, що я вирішила поділитися ними з читачами блогу Вивчай!.

Переглядаючи матеріали сайтів, заздрила (по-доброму) сьогоднішнім школярам і студентам (і їхнім батькам), які в наш час мають доступ до такого колосально потужного середовища обміну знаннями як Інтернет, і що сам процес навчання, за умови грамотного використання веб-ресурсів, має перетворюватися на унікальну подорож країнами-розділами різних наук (на відміну від сухого заучування теорії з підручників, що складало основу, наприклад, мого навчання у школі). Отже, коротко про сайти, описані у статті, які мене так вразили.

1. Scitable

Scitable Screenshot

Як пише Jolie O'Dell, “якщо вас цікавлять генетика і еволюція, Scitable — ресурс, який неможливо не відвідати”. Власник сайту - Nature Publishing Group, видавничий дім друкованих і он-лайн наукових матеріалів, а існування сайту можливе завдяки спонсорству відомих брендів. Сайт представляє собою безкоштовну наукову бібліотеку експертних статей та інформації рівня наукових журналів. На сьогодні основна тематика матеріалів сайту — генетика і біологія клітини. Матеріали можна використовувати як для групового (класного), так і для індивідуального навчання. Користувачі ресурсу можуть навіть створювати власні он-лайн класи та задавати питання експертам (чотирьом внутрішнім науковцям зі ступенем PhD).

Особливо радимо (як радить і Jolie O'Dell) відвідати сторінку: Student Voices, блог про науку, від студентів для студентів.

2. iTunes U

iTunes U Screenshot

iTunes U — ресурс, що належить компанії Apple і забезпечує доступ (відкритий чи обмежений) до курсів, лекцій, інформаційних повідомлень та інших цифрових даних багатьох університетів США та деяких інших країн, музеїв і бібліотек, радіо-станцій. Одне велике АЛЕ: матеріалами даного ресурсу можна користуватися лише на Mac-ах і геджетах Apple-ла, а також на PC з операційною системою Windows.

3. Space.com

Space.com Screenshot

Якщо космос входить у коло ваших інтересів чи навіть становить собою вашу пристрасть (або пристрасть ваших дітей), то даний ресурс — незамінне джерело ваших знань і натхнення до навчання. На сайті знайдете безліч новин від NASA, відео і фото дослідження космосу й місця Землі в ньому, історії і факти про існування/неіснування інопланетян, вивчення зірок і сузір'їв, огляд фільмів, форуми і ще багато чого іншого.

4. Scientific American

Scientific American Screenshot

Scientific American — один з найбільш вичерпних он-лайн ресурсів для вивчення і викладання науки, де можна знайти статті з категорій науки, космосу, медицини, еволюції тощо. Надзвичайно корисними і легкими у використанні є 60-секундні подкасти про найрізноманітніші, цікаві та практичні, наукові дослідження і їхні результати. Також є велике АЛЕ у використанні сайту: більшість статей можна прочитати повністю лише за умови підписки на друкований журнал Scientific American. Хоча я для себе знайшла безліч корисних повних матеріалів і дізналася багато чого нового з подкастів.

5. Physics Central

Physics Central Screenshot

Ех, мала би я в дитинстві доступ до такого ресурсу, точно була би зацікавлена стати фізиком... :) Адже сайт, продукт праці членів American Physical Society, — скарбниця статей, відео, фото, історій-біографій про відомих фізиків, подкастів і водкастів, квестів та конкурсів, інструкцій до нескладних фізичних експериментів вдома. На сайті також можна задавати запитання вченим і отримувати на них не просто відповіді, а відповіді-відео. Що мені найбільше імпонує на Physics Central, так це те, що сайт перш за все практичний, а теорія відразу показується на прикладах і в експериментах. 

6. Learn about Robots

Learn about Robots Screenshot

Назва Learn about Robots“Вивчай про роботів” говорить сама за себе. Сайт створений і підтримується інженером-науковцем Річем Хупером (Rich Hooper), який вже понад 20 років працює у сфері інженерії роботів. Він пише про створення роботів та їхнє застосування в різних сферах та індустріях (під водою, в повітрі, в індустрії розваг тощо), про суть робототехніки і компанії, які виготовляють роботів; відповідає на запитання читачів. Для молодих і амбіційних варто почитати сторінку Robotics Jobs (Вакансії в інженерії роботів).

І на завершення поділюся думками про ще одне, гостре, АЛЕ у користуванні усіма описаними вище ресурсами в Україні: перешкодою на шляху використання усіх переваг подібних ресурсів часто стає недостатній рівень володіння англійською мовою українців, особливо школярів і вчителів природничих і точних наук.

Так склалося історично, що англійська мова — мова у тому числі й науки, а англомовні наукові навчальні сайти містять найбільший обсяг цінних матеріалів про історичні й наукові факти, важливі винаходи та їхнє застосування; дають доступ до лекцій професорів з найкращих у світі університетів. Такі сайти стають місцем гарячих дискусій та “мирних” обговорень знавців і їхніх учнів з усього світу. І щоб мати до них доступ, потрібно змалку і в старшому віці вивчати англійську мову. Як — у кожного свій метод, а покладатися тут треба найчастіше не на українську шкільну програму освіти, а допомогу з боку батьків, друзів, знайомих (порадою, ресурсами), на власні наполегливість, ініціативність й амбіційність.

І чим більше, з раннього віку, ми матимемо доступ до обміну знаннями на міжнародному рівні, чим ширший ставатиме наш світогляд, тим більше будуть цінуватися справжні наука і знання в нашій країні. Адже Україні потрібні не лише маркетологи, копірайтери і менеджери з продажів, а ще й фізики, хіміки, математики, інженери, генетики... І знання англійської мови відіграє величезну роль у продовженні цього списку.

Маєте заперечення - пишіть у коментарях.

Юля

P.S. Щоб залишити коментарі в нашій CMS: а) якщо ви на загальній сторінці Блог, натисніть на кількість коментарів, а потім на Be the first (для першого коментатора) або Коментувати (для наступних коментаторів); б) якщо ви безпосередньо на сторінці поста, натисніть на Be the first (для першого коментатора) або Коментувати (для наступних коментаторів).

 

Використали - подрібнили - повернули, або як утилізовують новорічні ялинки в США

Ялинку для утилізації забирають в Сан-Франциско

Ось і закінчуються новорічні та різдвяні свята в Україні. Хто вже почав, а хто тільки думає позбуватися новорічних красунь. Скоро біля будинків будуть звалища ялинок, часто навіть з частиною прикрас на них, інший новорічний непотріб. Радує те, що в багатьох великих містах України новорічні ялинки почали утилізовувати і перетворювати на утеплення для дерев, добриво, корм для тварин зоопарків. Про це, зокрема, можна почитати тут. Сподіваюся, що служба прибирання вашого району у місті працює старанно, а ви, як відповідальні господарі, винесете ялинку до контейнера для сміття, якщо є можливість, ще й порубаєте її на дрібніші частини, а не, як буває, звалите десь під вікном сусіда чи в сміттєпровід, де вона створить додаткову роботу прибиральникові.

Оскільки блог агенції Вивчай! присвячений вивченню англійської мови та особливостям перебування у тому числі США, давайте дослідимо, що ж роблять з новорічними ялинками у цій країні. Охопити всю Америку важко, звичайно, але можна хоча би проаналізувати, як утилізують різдвяні красуні в окремих містах і штатах.

Утилізація ялинок в Нью-ЙоркуВ США до вирощування та утилізації ялинок ставляться дуже серйозно і бережно. Діє спеціальна асоціація National Christmas Tree Association та її відділення в окремих штатах і містах. І хоча вона в основному захищає бізнес, який займається вирощуванням і продажем (перепродажем) різдвяних ялинок, лобіюванням їхніх інтересів у Конгресі, також надає допомогу в організації програм утилізації ялинок. За такі утилізаційні програми відповідає в основному City Council (міська рада, муніципалітет), а також спеціальні служби прибирання міста. За даними Асоціації, в США щорічно діють близько 4 тис. місцевих програм утилізації різдвяних ялинок.

В Сан-Дієго (Південна Каліфорнія), наприклад, жителів міста просять вдень залишати ялинки, очищені від вогнів, прикрас і будь-яких інших неорганічних речей, біля будинків вздовж тротуарів або самостійно привозити їх у спеціальні місця переробки (що і робить значна частина мешканців міста). Ялинки безкоштовно привозять в такі 16 центрів Сан-Дієго, де їх перетворюють на mulch, спеціальне захисне покриття для ґрунту, і компост. Така програма діє в усіх районах міста до 23 січня. Більше деталей тут. Аналогічні заходи програми утилізації новорічних ялинок проводять і в Маямі (Флорида). Правда, тут дерев-символів різдвяних свят позбулися вже до 7 січня.

В Сан-Франциско ялинки залишають біля контейнерів зі сміттям, до 6 год. ранку, щоб рано-вранці їх могли забрати працівники служби вивезення сміття. Ялинки потім відвозять у спеціальний центр, де їх перетворюють на стружку, а після того використовують як біомасу, в тому числі на сміттєспалювальних заводах (більше тут). Програма триває до 14 січня. 

MulchFestА в Нью-Йорку програму утилізації ялинок називають фестом — MulchFest. І проводять цей фест, як правило, два дні вихідних (в 2011 році це були 8 і 9 січня). В місті за утилізацію відповідають такі організації як New York City Department of Parks & Recreation, New York City Department of Sanitation, яка зокрема забирає ялинки, залишені біля тротуарів, і GreenNYC. New York City Department of Sanitation, до речі, - найбільший в світі санітарний департамент, який займається прибиранням і утилізацією сміття, чисткою снігу та чисткою вулиць і використовує роботу більше, майже 10 тис. працівників.  

Основний продукт утилізації ялинок, mulch, роздають усім бажаючим безкоштовно. Зазвичай його беруть люди, які доглядають за квітниками, мають невеличкі городи для овочів і фруктів, доглядають за деревами біля будинків. Варто підкреслити, що програми утилізації новорічних ялинок супроводжуються широкими інформаційними та освітніми кампаніями, адже чим більше людей свідомо беруть участь в перших, тим більше ялинок повертається назад в природу - у формі компосту і стружки.

Про інші способи використання відданих на утилізацію ялинок в США можна почитати тут

Я щиро сподіваюся, що в найближчому майбутньому схожі місцеві, а то й національні (все таки Україна в рази менша за Штати) кампанії будуть реалізовуватися в Україні, а наші діти і внуки вже змалку, на підсвідомому рівні, знатимуть, що ялинку, після святкування усіх новорічних і різдвяних свят, треба повернути назад в природу.

Пишіть.

Юля

Merry Christmas and Happy New Year

Dear Partners, Clients, and Friends!

We wish you a Merry Christmas, we wish you a Merry Christmas, we wish you a Merry Christmas and a Happy New Year!

Merry Christmas

Планувала написати довгий-предовгий пост (...жартую) про святкування Різдва в США, але потім передумала. Розповім вам про це свято в картинках, а ви вже складайте історію - кожен свою власну.

Виручка магазинів у передріздв'яний час - найбільша за рік. Про 2010 рік можна прочитати на MMR.

Christmas Shopping

Як і в Україні, основний атрибут Різдва і Нового року 

San Francisco Christmas Tree 2010-2011

Саме на Різдво американці витрачають значну частину своїх доходів на благодійність (хто скільки може, звичайно). Крім того, для бездомних створюються спеціальні притулки (shelters), де готують святкову вечерю, організовують святкову програму тощо. Такі притулки фінансуються як з місцевих бюджетів, так і з бюджетів окремих компаній чи сімей. Працюють там, в основному, волонтери.

Christmas Charity   Christmas Shelter  

Різдво - свято сімейне. Деякі сім'ї на свята надають притулок та сімейний затишок людям із будинків для пристарілих та бездомним.

Family on a Christmas Eve

Як жартував один з моїх вчителів у школі Language Pacifica, американці наїдаються на цілий рік саме в період від Дня Подяки (Thanksgiving Day) (четвертий четвер листопада) до Різдва (24-25 грудня) - як ми, українці, від Нового Року (31 грудня - 1 січня) до Різдва (6-7 січня).

Неправильно буде генералізувати і розказувати, з чого саме складається святковий стіл. Про традиційні страви можна почитати тут Christmas Dinner USA. Проте, в силу того, що в США безліч іммігрантів, наповнення святкового столу в кожній окремій сім'ї відрізняється. Знаю, що в Каліфорнії, наприклад, крім традиційних страв, дуже люблять китайську кухню - вона смачна і досить дешева.

Christmas Dinner

При цьому, з чим дійсно треба бути обережним, так це - Christmas cookies, які гарні та дійсно смачні, але такі нездорові. Можна спробувати і самим їх спекти, наприклад за одним із рецептів New York Times.

Ну, а остання серія фотографій говорить сама за себе. Навіть коли навкруги нема снігу, біля будинків стиглі апельсини (як в Каліфорнії), а до того ж скрізь чисто, почуваєш себе на різдвяних вулицях, як у казці.

 

Merry XMas & Happy NY!

 

Юля

RSS (Opens New Window)