Знайомство. І...Як добратися до Starbucks. Частина перша

Давайте спочатку познайомимося. Блог, в основному, буду вести я — Юля Кобук, http://ua.linkedin.com/in/yuliakobuk, партнер агенції Вивчай!. Сподіваюся, що пости блогу стануть незамінним інформаційним довідником і для тих, хто хоче повчити англійську мову саме в Каліфорнії, і для тих, кому просто цікаві Америка, США, Каліфорнія, Силіконова долина, Сан-Франциско...  

Ваші коментарі до постів, як то кажуть, are welcome! Задавайте питання, коментуйте те, що подобається і НЕ подобається, доповнюйте інформацію і просто діліться досвідом — з агенцією Вивчай! і усіма її клієнтами/партнерами/друзями.

Ну що ж, поїхали!

Першу серію постів блогу вирішила присвятити питанню, як на мене, важливому для всіх, хто збирається навчатися чи вже навчається саме в Силіконовій долині Каліфорнії -  способи і засоби переміщення по Силіконовій долині, а також використання при цьому допоміжних Інтернет-технологій.

Згадую свої перші дні в долині: на наступний день після прибуття придбали (з чоловіком) мені велосипед, а ще через день цей велосипед вже був у велосипедному вагоні (bike car) поїзда Caltrain. Ми їхали в Сан-Франциско. У-ху-ху! Але про все по-порядку.

Отже, в Силіконовій долині можна пересуватися такими основними засобами транспорту (у додачу до ніжечок, звичайно):

  • автомобіль

  • поїзд Caltrain

  • легка залізниця (швидкісний трамвай) - light rail

  • велосипед

  • автобус

  • таксі

  • шатл (shuttle)

Який саме вид транспорту використовувати для тої чи іншої поїздки і взагалі для пересування по Силіконовій долині — вибір за вами. Ваше рішення буде залежати від наступних основних факторів: а) розмір запланованих витрат на проживання в Каліфорнії під час навчання; б) відстань, яку ви збираєтеся подолати протягом тієї чи іншої подорожі; в) час, який ви маєте у розпорядженні для поїздки; г) рівень комфорту транспортного засобу.

Проте, вважаю, перед тим як переходити конкретно до кожного виду транспорту окремо, буде доречним розглянути особливості і необхідність використання Інтернет-карти Google, http://maps.google.com, в Силіконовій долині та й в США взагалі. Для одних ця порада може здатися ну дуже смішною і непотрібною (в наш час і таке вчити!), для інших — надзвичайно корисною. Адже в Україні зазвичай користуються картами інших Інтернет-компаній — як через незнання елементарної англійської, так і через недосконалість в Україні самої карти. Тому все таки дам декілька дуже банальних порад. 

В США різноманітні додатки карти (applications) гарно розвинені і прекрасно інтегровані. Ввівши адреси (чи просто точну назву і місто) місця відправлення і місця прибуття в спеціальних рядках вводу, ви отримаєте не просто позначення шляху на карті, а різні варіанти шляху для різних видів транспорту, та ще й приблизний час, який має бути витрачений вами на дорогу. Наявність варіантів шляху дуже важлива: не всі швидкісні дороги, хай-веї (highways і expressways), мають доріжки для велосипедистів (bike lanes), а тому якщо ви добираєтеся кудись саме на велосипеді, їздити по таких дорогах дуже небезпечно. А вказівка на час, що має бути витрачений на дорогу, дозволить вам ефективно спланувати свою поїздку з точки зору співвідношення ціна-час.

Припустимо, що вам після занять у школі Language Pacifica треба зустрітися з другом у даунтауні міста Маунтин В'ю (Mountain View). Припустимо, що ви зустрічаєтеся у кафе Старбакс (Starbucks), що на Кастро стріт (Castro Street), 750. Як дізнатися де це, якщо ви і в Маунтин В'ю раніше не були. Дуже просто: йдете на www.maps.google.com; натискаєте Get Directions зліва, вводите адресу школи (585 Glenwood Avenue, Menlo Park, CA 94025)  і адресу ресторану відповідно (перед тим, звичайно, уточнивши адресу у друга)  (750 Castro Street, Mountain View, CA  94041-2015); натискаєте Get Directions — і отримуєте різні варіанти шляху і час на поїздку. 

Google maps shot

Як видно в даному випадку, Google повідомляє, що на авто ви доберетеся з Менло Парк до місця зустрічі в середньому за 18 хв; пішки + Caltrain — 30-40 хв. (тут головне встигнути на правильний потяг); на велосипеді — близько 50 хв; ну і, найдовше звичайно, пішки — 2 год 40 хв. При цьому технології Google map дозволяють роздивитися фасад будівлі-місця зустрічі і вулицю, на якій вона знаходиться (див. нижче), а також фото кожного повороту в разі добирання, наприклад, на велосипеді чи авто. 

Google maps shot

Використання карти особливо допомагає при поїздках на довгі відстані на автомобілі, якщо у вас немає навігатора (хоча без нього буде складно). В Каліфорнії прекрасні дороги, добре розвинена система високошвидкісних хай-веїв - freeways, а тому дуже просто в дорозі, орієнтуючись лише на дорожні знаки, не встигнути взяти потрібний поворот. Дослідження маршруту перед поїздкою на карті Google дозволить відмітити усі потрібні повороти, подивитися їхні фото, а також побачити приблизний час подолання відстані від одного повороту до іншого.

Google maps shot

Послухати і подивитися відео-ролик про використання Google maps можна на YouTube тут і тут.

А ще про створення власних карт тут .

Я особисто навчилася добре користуватися Google maps лише під час перебування в Силіконовій долині. Куди б я не ходила пішки чи не їздила — на велосипеді, Caltrain чи light rail (автомобіль ще не воджу) — завжди заздалегідь досліджувала свій маршрут і розраховувала, як швидше, легше і безпечніше дібратися  в те чи інше місце. При потребі роздруковувала карту. Програма Google maps стала моїм близьким і вірним другом, чого і вам бажаю.

Далі буде.

Юля

RSS (Opens New Window)