Повернутися

Два роки навчання і здача Абітур як ґрунтовна підготовка до університету в Німеччині

АбітурУсі випускники гімназій в Німеччині (Gymnasien) — як самі німці, так і іноземці, які хочуть вступити на безплатну вищу освіту в Німеччині відразу після закінчення школи, без вступних іспитів, повинні подати атестат зрілості Zeugnis der Allgemeinen Hochschulreife з оцінками, серед яких значну вагу має загальна оцінка саме здачі екзаменів Abitur.

Щоб отримати такий атестат зрілості, потрібно навчатися у гімназії в Німеччині хоча би два останні роки. Давайте розберемося, чому саме стільки часу, і які результати така підготовка приносить.

Що таке Abitur

Abitur (Abiturprüfungen) — це набір випускних екзаменів, що здаються у другому семестрі, з березня по червень, 12-го (останнього) класу гімназії в Німеччині. Результати здачі Абітур (Leistungen der Abiturprüfungen) вносять, разом із кінцевими оцінками двох останніх років гімназії, в атестат зрілості, свідоцтво про закінчення гімназії Zeugnis der Allgemeinen Hochschulreife. У побуті саме останній документ часто називають просто атестатом Абітур або Абі (Abi). Атестат Aбітур виконує дві основні функції: він є випускним атестатом і сертифікатом доступу до навчання в університеті, без здачі вступних іспитів, одночасно.

До випускних екзаменів готуються саме протягом 11-12 класів гімназії, коли академічне навантаження дійсно велике, а рівень підготовки для допуску до навчання в університеті має бути високим. Освітньо-кваліфікаційний рівень німецьких екзаменів Abitur можна прирівняти до екзаменів міжнародного бакалавріату IB Diploma, результати яких визнаються в усьому світі, а також екзаменів A-Level exams у Великобританії.

Випускні іспити в НімеччиніЗ яких іспитів складається Abitur

Для отримання атестату Zeugnis der Allgemeinen Hochschulreife необхідно скласти 5 екзаменів, серед яких три — обов'язково письмові, один — обов'язково усний (у формі презентації, приблизно на 20 хвилин), а ще один, останній іспит, може бути письмовим або усним: у якій формі буде іспит, залежить від окремої федеральної землі.

Письмові іспити, що тривають 3-4,5 год, — це обов'язково німецька мова, математика та іноземна мова (зазвичай, англійська). Предмет для складання усного екзамену учні обирають самостійно серед групи наступних предметів:

  • Мова, література й мистецтво: французька або англійська мови, також можна складати латину або давньогрецьку мову; серед предметів мистецтва можна обрати музику або малювання;
  • Соціальні науки: політологія, історія, соціологія, географія, філософія;
  • Точні науки: інформатика, фізика, хімія, біологія.

Як оцінюються випускні екзамени Abitur

За кожен іспит надається максимальна оцінка 15 балів. Відповідно, учень може набрати максимум 75 балів за здачу п'яти випускних іспитів Абітур.  На завершення, загальна сума балів за здачу всіх іспитів множиться на 4. Тобто, максимально можлива найвища оцінка за здачу іспитів Abitur — 300 балів. Результат здачі вважається успішним для вступу в університет, якщо учень отримує 100 балів і вище.

З чого складається загальна оцінка атестату зрілості Zeugnis der Allgemeinen Hochschulreife

В атестаті зрілості Zeugnis der Allgemeinen Hochschulreife вказуються не лише бали за випускні іспити Abitur; враховуються також бали за останні 4 семестри навчання в гімназії. Предмети можуть дещо відрізнятися в кожній федеральній землі, але стандартний набір містить математику, інформатику, хімію, фізику, біологію, географію, історію, соціологію, релігієзнавство, філософію, політологію, музику, іноземні мови (англійську, французьку, італійську, іспанську, латину, давньогрецьку тощо), малювання, фізичне виховання та ін. З 40 предметів учень може максимально набрати 600 балів (40х15) за останні два роки. Успішним вважається результат від 200 балів.

В атестаті зрілості бали за складені випускні іспити та за навчання протягом чотирьох останніх семестрів сумуються, коли учень може набрати максимум 900 балів, з яких 300 балів — це вже прохідна оцінка для отримання атестату зрілості Abitur.

Отже, чому тнімецька гімназіяак важливо навчатися хоча би два останні роки в гімназії в Німеччині, і що це дає зокрема для українського студента? Тому що протягом останніх років навчання в гімназії студент, адаптувавшись і поступово “влившись” у німецьку систему навчання, отримує солідний багаж знань і, відповідно, добре підготувавшись, може здати екзамени Абітур на високий бал. З багажем знань з німецької гімназії навчання в німецькому університеті буде даватися набагато легше. Це означає, що результати навчання в університеті будуть набагато кращими.

Коментарі
Відслідковувати URL:

No comments yet. Be the first.
Форма для запиту
Це поле обов'язкове.
Це поле обов'язкове.
Це поле обов'язкове.
RSS (Opens New Window)