Вікторія у 2016 році отримала диплом бакалавра в Україні за спеціальностю “Філологія іспанської мови”. Після закінчення університету в Україні вона співпрацювала з агенцією Вивчай! на шляху свого вступу на магістерську програму в Іспанії. В результаті, була прийнята Університетом Малаги (Universidad de Malaga), а саме на іспаномовну магістерську програму з управління і планування у сфері туризму, де і навчалася у 2016-17 академічному році. (Читати більше відгук Вікторії про навчання в Університеті Малаги) З 2017 року, після завершення магістратури Вікторія отримує вузькоспеціалізовану освіту на післядипломних професійних дворічних курсах в одному з інститутів у м. Малага у сфері розробки мобільних додатків.
Ми поспілкувалися з Вікторією про результати навчання на магістратурі і про перспективи працевлаштування у сфері туризму в Іспанії, а також про її плани на майбутнє. З дозволу Вікторії, ділимося її відповідями на наші питання.
1. Чи отримали Ви професійний досвід у туризмі під час навчання на магістратурі, чи була у Вас практика під час навчання?
Моя магістерська програма тривала один рік. Програма мала обов’язкові предмети і предмети на вибір. На моїй програмі можна було обрати те, чи проходити практику, чи готувати пре-докторську роботу (робити дослідження, складати план докторської дисертації, яку я могла би писати після завершення магістратури). Під час офіційного вибору спеціалізації я обрала шлях дослідження, і це вже не можна було змінити пізніше. Тому практику під час навчання я не проходила. Деякий професійний досвід я отримала під час написання дипломної роботи, бо практична частина роботи передбачала виконання мого власного проекту у сфері туризму.
2. Про що була дипломна робота?
На моїй програмі не було поділу на спеціалізації, наприклад, на управління в готельному бізнесі, чи івент-менеджмент, чи інші спеціалізації, проте кожен студент вирішував, на яку тему готувати диплому роботу, і як раз на етапі підготовки дипломної, кожен обирав конкретну сферу. Моя дипломна робота була на тему: “Розвиток туристичних ресурсів Торемолінос”. Торемолінос – цемістечко у провінції Малаги. Написання роботи тривало півроку. Влітку 2017 року я виконала багато виїздів у м. Торемолінос з іншими студентами і викладачами. Під час цих поїздок я досліджувала те, як працюють різні послуги для туристів у цьому місті, розробляла туристичні маршрути в гори (для цього дослідила багато маршрутів з місцевими екскурсоводами), співпрацювала з туристичними агенціями (досліджувала, які послуги надають такі агенції). Я розробила план розвитку туристичних ресурсів цього міста з акцентом на розвиток у низький сезон, для приваблення більшої кількості туристів. Наприклад, моя одногрупниця,студентка з Бельгії, писала дипломну на тему управління у готельному бізнесі.
3. Чи вдалося знайти підробіток, поки Ви навчалися на магістратурі? На яку заробітну плату можуть розраховувати студенти?
Я почала шукати роботу вже під кінець навчання на магістратурі. Для іноземних студентів у сфері туризму доступні різні вакансії. Якщо студент має бакалавра у сфері туризму, то можна розраховувати на роботу у різних відділах готелів та у туристичних агенціях. Але я мала диплом бакалавра у галузі філології, тому мене могли взяти на рецепцію у готелі або у туристичну агенцію відповідати на запити по телефону чи ел. пошті. Влітку 2017 я влаштувалася працювати на рецепцію одного готелю у Малазі. Мій захист дипломної роботи був запланований на грудень 2017 року, а мій дозвіл на перебування закінчувався влітку 2017, і я мала оформлювати новий дозвіл. Таким чином я так і не розпочала роботу у готелі, бо мала вирішити питання з документами щодо перебування в Іспанії.
Для влаштування на роботу студенти non-EU мають отримати спеціальний дозвіл на роботу. А наприклад, для влаштування на роботу студентів з інших європейських країн, такого дозволу не потрібно, їм набагато легше отримати робоче місце, ніж Non-EU студентам. Отримання дозволу може тривати декілька місяців, і не всі роботодавці будуть чекати так довго.
Заробітна плата на неповний робочий день — це в середньому 500 євро. Цієї суми достатньо для проживання на місяць. Наприклад, оренда кімнати в Малазі становить 200 євро. Решти 300 євро більш ніж достатньо на харчування, вистачає і на інші витрати.
4. Які перспективи після завершення навчання знайти роботу на повний робочий день у сфері туризму?
Після завершення навчання є багато можливостей для фахівців у сфері туризму. Туризм – це перспективна сфера для працевлаштування в Іспанії, на мою думку. В самій Малазі менше можливостей, а от у провінційних містах поблизу Малаги (Торемолінос, Марбелья, Беналмадена) вакансій пропонується більше. Проте, для іноземців є деякі перешкоди і обмеження. Якщо перебування в Іспанії менше трьох років, то не дозволяється продовжити своє перебування з метою роботи після завершення навчання з території Іспанії. Наприклад, я як випускниця магістратури могла знайти роботодавця, але я би мала повернутися в Україну і подати заявку на робочу візу. Крім того, для отримання візи робота має бути на повний робочий день із заробітною платою не менше 800 євро на місяць (це стосується Малаги, в інший містах вимоги до заробітної плати інші). Якщо випускник має вже досвід роботи, наприклад працював під час навчання і попередня освіта теж у сфері туризму, то можна розраховувати на висококваліфіковану посаду і на заробітну плату від 1500 євро.


5. Які Ваші плани на майбутнє і які маєте професійні цілі?
Після завершення магістратури в університеті Малаги, я вирішила перестрахуватися і записатися на професійні курси для можливості подальшого перебування з метою навчання. Так як змінила напрям освіти, мала повернутися в Україну для отримання нової візи на навчання. Щоби бути зарахованою на обрані мною професійні курси, я пройшла конкурс, і була одною з відібраних студентів. Свою майбутню професію планую у сфері інформатики, а саме розробки мобільних додатків. Це я зараз і вивчаю. Я зрозуміла, що ця сфера на даний момент мене набагато більше цікавить, ніж сфера туризму. Я вивчаю такі предмети як програмування, база даних, web-додатки, розробка web-сторінок, розробка сайтів, розробка відеоігор (2D), web-дизайн, створення відео-сторінок. У цьому році буду шукати роботу за моєю новою спеціальністю, але поки чекаю рішення щодо подовження дозволу на перебування з метою навчання у 2018-2019 академічному році (це мій другий рік навчання на курсах). Тому наявність цього документу необхідна для працевлаштування.
Нагадуємо, що освітня агенція Вивчай! надає повну консультаційну допомогу у вступі в університи Іспанії, у тому числі на підготовчі програми, та в отриманні візи з метою навчання. За додатковими деталями звертайтеся, будь ласка, до агенції Вивчай! за тел. 044 362 73 63, 097 258 59 39, 050 012 96 03, 063 601 90 30.