
Кількість іноземних студентів, які обирають Німеччину як країну для отримання вищої освіти, зростає щороку. Так, за даними Німецької служби академічних обмінів DAAD, у 2018 році частка іноземних студентів зросла на 4,4% в порівнянні з 2017 роком і склала 374,6 тис. студентів. Іноземці становили у 2018 році 13,2% від усіх студентів, а частка іноземців серед студентів першого року навчання склала 23,8%.
Серед списку країн, з яких найчастіше приїжджають іноземні студенти для здобуття вищої освіти до Німеччини, Україна в 2018 році займала 11-те місце з часткою 2,5% від загальної кількості іноземних студентів німецьких вишів, поступаючись таким країнам як Китай, Індія, Росія, Австрія, Італія, Сирія та деяким іншим.
Найпопулярніші землі, які іноземці вибирали для навчання в 2018 році — це Берлін (16,6%), Саксонія (13,9%), Бранденбург (13,4%) та Тюрингія (12,7%) .
Найчастіше іноземні студенти обирали в 2018 для вивчення такі спеціальності як інженерія (38,1%), право, економіка і соціальні науки (25,7 %), гуманітарні науки (11,8%) та математику і природничі науки (10,6%).
Чому іноземці вибирають Німеччину:
- високий рівень розвитку економіки країни в цілому, високий рівень життя населення;
- тут знаходяться провідні університети Європи з потужною науково-дослідницькою базою;
- навчання для студентів є майже безплатним: залежно від федеральної землі, студентські збори складають в середньому 200-250 євро, за винятком плати у землі Баден-Вюртемберг для студентів з країн, що не входять до складу ЄС та окремих бакалаврських та магістерських програм;
- відсутність вступних іспитів при вступі на бакалаврські та магістерські програми, за деякими винятками;
- можливість навчатись також на окремих програмах, особливо магістерських, англійською мовою;
- можливість отримання візи для пошуку роботи після закінчення навчання на період до 18 місяців.
Українські абітурієнти, після закінчення середньої школи, можуть вступити в підготовчий коледж Studienkolleg, у тому числі державний, і протягом однорічного навчання підготуватися до навчання за обраною спеціальністю в університету та до здачі спеціального тесту Feststellungsprüfung, а також підвищити рівень знання німецької.