Кількість іноземних студентів в університетах Німеччини безперервно зростає, що черговий раз підтвердила офіційна статистика 2017 року. Це підтверджує і статистика освітньої агенції Вивчай! за кількістю звернень у нашу агенцію за допомогою у вступі на програми штудієнколлегу, бакалавріату і магістратури в Німеччині.

Асоціації з Німеччиною, які виникають у більшості українців та представників інших країн світу, пов’язані з високою якістю товарів і послуг, прогресом, дотриманням законів, високим рівнем розвитку економіки. Німеччина виділяється серед європейських країн не лише високим рівень вищої освіти, а ще й безплатністю даної освіти (крім землі Баден-Вюртемберг та деяких програм в основному магістратури та в основному англійською мовою). Поки що, студенти навіть з країн-не членів ЄС, у тому числі з України, платять лише невеликі студентські збори, але не платять за саме навчання. Залежно від федеральної землі, студентські збори складають в середньому 200-250 євро і включають плату за студентський проїзний квиток на всі види транспорту міста, комісію на адміністративні витрати університету, потреби студентського самоврядування тощо. Диплом про вищу освіту, отриманий в Німеччині, визнається в усьому світі та створює прекрасні передумови для кар'єрного зростання студента в майбутньому і в Україні, і за її межами.
За даними Німецької служби академічних обмінів (DAAD), в 2017 році кількість іноземних студентів зросла на 5,5% в порівнянні з 2016 роком і досягла своїх рекордних показників — близько 359 тис. іноземних громадян є студентами німецьких вишів. Іноземні студенти становили в 2017 році 12,8% усіх студентів університетів Німеччини, а частка іноземців серед студентів першого року навчання склала 23,2%.
Серед списку країн, з яких найчастіше приїжджають іноземні студенти для здобуття вищої освіти до Німеччини, Україна в 2017 році займала 9-те місце з часткою 2,6% від загальної кількості іноземних студентів німецьких вишів, поступаючись таким країнам як Китай, Індія, Росія, Австрія, Італія та деяким іншим. Найчастіше іноземні студенти обирали в 2017 для вивчення такі спеціальності як інженерія (37%), право, економіка і соціальні науки (26%), гуманітарні науки (12,4%).
Важливою причиною популярності німецьких університетів є і те, що стати студентом тут може кожен бажаючий, який має на руках документ про закінчену середню освіту, а також сертифікат про знання німецької мови на рівні B2-C1 без складання вступних іспитів. З кожним роком зростає також кількість англомовних бакалаврських і особливо магістерських програм. У випадку з українськими абітурієнтами, яким недостатньо шкільної освіти для вступу до Німеччини, є можливість вступити в підготовчий коледж Studienkolleg, у тому числі державний, і протягом однорічного навчання підготуватися до навчання за обраною спеціальністю в університету та до здачі спеціального тесту Feststellungsprüfung. Крім того значно підвищити рівень знання німецької.
Нагадуємо, що освітня агенція Вивчай! надає повну консультаційну допомогу у вступі до університетів Німеччини, у тому числі на підготовчі програми в Studienkolleg, та у тому числі в отриманні візи з метою навчання. За додатковими деталями звертайтеся, будь ласка, до агенції Вивчай! за тел. 044 362 73 63, 097 258 59 39, 050 012 96 03, 063 601 90 30.