Вища освіта в США вища освіта в сша

Варто ознайомитися: Робота іноземних студентів під час та після навчання у вищих навчальних закладах США.

У всесвітньо відомому рейтингу закладів вищої освіти світу Times Higher Education Rankings вже багато років серед найкращих 10 чи 50, чи 100 — американські.

Коледжі й університети США, навіть ті, які не потрапляють у такі відомі рейтинги, славляться високою якістю освіти, сучасними дослідницькими лабораторіями та навчальним обладнанням, гнучкістю навчальних програм. У Штатах найбільш престижними коледжами й університетами найчастіше є приватні заклади, які довели важливу роль конкуренції у покращенні якості вищої освіти. Саме приватні заклади освіти зазвичай надають стипендії та гранти навіть іноземним студентам, які демонструють гарні знання та високі досягнення у навчанні.

Система вищої освіти США значно відрізняється від української і, до того ж, її управління повністю децентралізоване. Кожен коледж чи університет має свої вимоги до знань абітурієнта, документів, що подаються для вступу, та строки їхнього подання.

Більше про Коли час вибирати вуз та подавати документи для вступу.

Незважаючи на те, що у школі американці вчаться 12 років, випускники українських шкіл можуть сміливо подавати документи в американські виші відразу після закінчення 11-го класу в Україні. Найпопулярнішими семестрами та чвертями початку навчання в США є осінні з початком занять у вересні. Зазвичай крайній строк подачі документів на осінь — за 7-3 місяці, коли українські учні ще не мають готових атестатів про закінчену середню освіту. У такому випадку потрібно або чекати на наступний термін, або подавати попередні оцінки у ті навчальні заклади, які їх приймають — як, наприклад, коледжі Berkeley College (Нью-Йорк), De Anza College, Foothill College (Північна Каліфорнія).

Для того, щоб вступити в університет США (чи коледж) напряму, потрібно а) мати оцінки не нижчі середніх в атестаті після закінчення школи; б) мати хороші знання англійської, підтверджені достатнім балом тесту TOEFL чи IELTS. Більшість університетів також вимагають хороші результати тестів SAT і ACT (для бакалавріату), GRE або GMAT (для магістратури), часто мотиваційний лист (personal statement) і рекомендації від вчителів (чи роботодавців).

Більше про Вступ в університет і коледж США 

Для українців після закінчення школи набагато легше вступити у дворічний коледж (community college), а після його закінчення перейти на третій курс університету. Крім того, вартість навчання у таких коледжах нижча.

Більше про Дворічні коледжі та чотирирічні коледжі для українських студентів 

Ті ж українські абітурієнти, рівень знань англійської яких ще не достатній для вступу навіть у дворічний коледж, можуть скористатися спеціальними програмами підготовки до вступу. Зокрема, програма одночасного зарахування мовної школи Language Pacifica (Північна Каліфорнія) передбачає вивчення загальної і академічної англійської, підготовку до інституційного тесту TOEFL та вступ на перший курс коледжів і університетів-партнерів школи після успішної здачі тесту. Спеціальні партнерські програми Global Pathways від Kaplan, Inc. готують іноземних студентів до вступу у такі університети як Northeastern University (Бостон, Массачусетс), University of Utah (Солт-Лейк-Сіті, Юта) і Pace University (Нью-Йорк), причому зароблені кредити навчання на програмах зараховуються на шляху здобуття ступеня бакалавра у цих університетах. Міжнародний навчальний центр (International Study Center) компанії Study Group при університетів James Madison University (Харрісонбург, Вірджинія) готує до вступу у даний університет як на бакалавріат, так і на магістерські програми. На спеціальних програмах Foundation Diploma, зі спеціалізацією в бізнесі, інженерії чи точних науках, студенти значно підвищують свій рівень академічної англійської та заразом проходять програму першого курсу бакалавріату університету. Учасники програм підготовки до магістратури, крім поглиблених занять спеціалізованої англійської, вивчають предмети, зароблені кредити яких вони можуть перевести при вступі в університет.

Переваги програм підготовки до університетів у США:

  • швидке та ефективне покращення академічної англійської;
  • гарантований вступ в університет за умови успішного навчання на підготовчій програмі, часто відразу на другий курс;
  • вступ без здачі тестів SAT чи ACT;
  • адаптація до стилю та темпу викладання, навчального процесу конкретного університету;
  • адаптація до проживання на кампусі університету разом з іншими студентами, у тому числі американцями;
  • персональна увага та допомога з різноманітних питань від радників програм і викладачів;
  • постійний зв'язок із батьками студента.