вивчення кулінарії в італіїВідома школа кулінарної майстерності La Scuola Internazionale di Cucina Italiana (International Academy of Italian Cuisine) навчає професіоналів і аматорів італійської кухні з 1985 року. Розпочавши свою роботу з міста Сієна, сьогодні школа розташована в місті Лукка на віллі XVIII століття, п'ять хвилин пішки від центру міста.

Акредитація школи та її шеф-кухар

Курси для аматорів

Курси для професіоналів

Можливості розміщення

Місто Лукка

Акредитація школи та її шеф-кухар

Школа акредитована Регіональним Урядом Тоскани як професійний навчальний заклад, який спеціалізується на вивченні італійської кухні та її тосканських особливостей. Крім занять кулінарією студенти можуть вивчати італійську мову, щоб краще розуміти кулінарні терміни та рецепти й мати можливість пройти стажування в одному з ресторанів Італії після закінчення навчання.

Шеф-кухарем La Scuola Internazionale di Cucina Italiana є Джіанлука Пардініні (Gianluca Pardini). З 1998 року саме він очолює школу та проводить більшість занять. На початку своєї кулінарної кар'єри Джіанлука працював у ресторанах італійської кухні у Франції та був гастрономічним консультантом в Японії. Після повернення в Італію він відкрив свій власний ресторан та вирішив присвятити себе викладанню. Пардініні відвідав також чимало міст Європи, США та Японії в якості запрошеного шеф-кухаря для проведення навчальних майстер-класів. Він отримав звання почесного викладача коледжу Чикаґо Du Page, є почесним членом Кулінарної спілки шеф-кухарів Чикаґо (Chicago Chefs of Cuisine Association) та американської спілки кухарів Les Amis d'Escoffier Society of Chicago. У 2004 Пардініні отримав звання Майстер кулінарії та шеф-кухар (Maestro di Cucina ed Executive Chef) від Італійської кулінарної федерації (La Federazione Cucina Italiana).

La Scuola Internazionale di Cucina Italiana пропонує кулінарні курси для як аматорів, так і професіоналів.

Курси для аматорів

італійська кухня в італіїВивчення і практика основ приготування страв італійської кухні для аматорів триває від одного дня. Протягом одного заняття, тривалістю близько 3 годин, студенти вчаться готувати набір з 4 страв: аперитив, пасту або суп, рибу або м'ясо, десерт. Після заняття учасники уроку смакують самостійно приготовані стравами, на терасі чи в обідній залі школи в тосканському стилі. До страв подаються різні місцеві вина.

Для більш загального ознайомлення з кулінарією Італії, аматори можуть обрати базовий курс. У тематику базового курсу входить приготування соусів, овочів, свіжої пасти, м'яса та риби.

Курси для професіоналів

Для професіоналів є два варіанти курсів:

 • загальний курс тривалістю 8 тижнів (проводиться восени, взимку й на весні);
 • інтенсивний курс тривалістю 4 тижні.

Компонентами загального курсу є наступні:

 • 40 кулінарних уроків тривалістю 4 години кожен — усього 160 годин занять кулінарією;
 • навчання з понеділка по п'ятницю (орієнтовно з 9:30 до 14:00);
 • спільний обід після заняття, під час якого студенти їдять свої приготовані страви;
 • до спільного обіду подаються типові місцеві вина;
 • студентам надаються записані рецепти страв, які вони готували;
 • заняття італійської мови після кулінарних класів.

Вартість загального курсу навчання з проживанням, харчуванням й стажуванням: 6500 євро.

Дати початку навчання у 2015 році: 2 лютого, 30 березня, 31 серпня.

У разі, якщо студент не говорить італійською і не розуміє її, додатково оплачуються послуги перекладача — 2000 євро за курс.

кулінарні курси в італіїЗагальний курс спрямований на підготовку високопрофесійних кухарів італійської кухні. Під час навчання студенти всебічно вивчають італійську кухню — від традиційної та місцевої до сучасної та креативної. Протягом уроку студенти вчаться готувати набір з чотирьох страв: аперитив, пасту або суп, рибу або м'ясо, десерт. Деякі заняття повністю присвячені одній певній темі (наприклад, професійному випіканню чи приготуванню пасти).

Після занять кулінарією школа, у співпраці з Linguaviva Educational Group, проводить заняття італійської мови (проводяться протягом року, крім зимового періоду 2 лютого-27 березня 2015 року). Одне заняття італійської триває 3 години й покликане покращити знання студентів для того, щоб їм було легше спілкуватися на кухні під час проходження практики й загалом спілкуватися з місцевим населенням.

Родзинкою цього курсу є те, що заняття проводить не один шеф-кухар, а декілька — більше 20 за курс. Тобто, протягом курсу в школу запрошують різних кухарів, які спеціалізуються на приготуванні тієї чи іншої страви. Таким чином, студенти вивчають різні стилі приготування страв від різних шеф-кухарів.

Інтенсивний курс італійської кулінарії має лише деякі відмінності від загального курсу:

 • менша кількість уроків: 20 уроків по 4 години кожен — усього 80 годин;
 • зосередження на вивченні сезонної традиційної та регіональної італійської кухні;
 • відсутність курсів італійської.

Вартість інтенсивного курсу навчання з проживанням (у кімнаті на двох) і харчуванням: 3100 євро.

Дата початку навчання в 2014 році: 27 жовтня.

У разі, якщо студент не говорить італійською і не розуміє її, додатково оплачуються послуги перекладача — 1500 євро за курс.

Можливості розміщення

Для своїх студентів школа пропонує проживання в апартментах в одній з трьох резиденцій: Papavero, Borragine та Tarassaco, які розташовані на території одної вілли зі школою. Резиденції названі в честь відомих ароматних трав, що використовуються в кулінарії Лукки. Кожен апартмент включає в себе кухню, ванну кімнату та дві спальні, в яких можуть проживати 4-5 студентів.

Місто Лукка

Місто Лукка — стародавнє і затишне, є столицею однойменного регіону в провінції Тоскана. Звідси можна легко дістатися до Флоренції: вона знаходиться на відстані лише 60 км; до Риму, який розміщений дещо далі — на відстані 270 км.

Лукка — єдине місто-фортеця Італії, одне з небагатьох, яке повністю зберегло старовинні стіни фортеці, що оточує місто. Завдяки своїй багатій історії, Лукка має безліч будівель давньої архітектури, собори й невеличкі церкви. Не дарма його ще називають "містом сотні церков". Тож, крім навчання, тут буде чим зайнятися і на що подивитися.