LaSalle College Montréal у центрі м. Монреаль, провінція Квебек, — найбільших за кількістю студентів приватний двомовний коледж в Канаді. Усі програми тут викладаються або англійською, або французькою мовою. Коледж є частиною міжнародної мережі вищих навчальних закладів LCI Education з 22-ма кампусами на п'яти континентах світу. В LaSalle College Montreal навчається близько 4,5 тис. cтудентів на рік, з яких 20% — міжнародні з 50 країн світу (станом на 2016 рік).

   вища освіта в Канаді    Коледж в Квебеці   

Коледж LaSalle має акредитацію Міністерства освіти провінції Квебек (Ministère de l'Éducation et Enseignement Supérieur du Quebec) і право надавати дипломи про закінчення навчання в коледжі Diplômes d'études collégiales (Diplomas of college studies — DEC), і сертифікати про закінчення навчання в коледжі Attestations d'études collégiales (Attestations of college studies — AEC). Відповідно, у LaSalle викладаються програми двох рівнів: рівня DEC (Diploma of Collegial Studies Programs), тривалістю 4-6 семестрів, і рівня AEC, тривалістю 2-4 семестри (Attestation of Collegial Studies Programs) з вивченням в основному дуже спеціалізованих предметів. Після закінчення програм DEC студенти або вступають далі на ІІІ курс університету Канади (у тому числі партнерського з LaSalle) чи партнерського у США або Європі, або йдуть працювати; після закінчення програми AEC студенти ідуть працювати.

До партнерських університетів LaSalle належать Bishop's University, Université Laval та Concordia University в провінції Квебек (Канада), Mount St Vincent University в провінції Нова Шотландія (Канада), University of Guelph в провінції Онтаріо (Канада), La Sierra University в Лос-Анджелесі (США) та Institut Hôtelier César Ritz (ICHU) в місті Бріг (Швейцарія).

Факультети і програми коледжу

Вимоги до англійської і французької для вступу

Вартість навчання

Мовний центр

Послуги допомоги у працевлаштуванні

Матеріальна база та місце розташування коледжу

Варіанти проживання для міжнародних студентів

Факультети і програми коледжу

Коледж LaSalle пропонує 60 програм, рівнів як DEC, так і AEC, на наступних чьотирьх факультетах за багатьма спецільностями:

навчатися дизайну одягу в КанадіInternational School of Fashion, Arts and Design (Міжнародна школа моди, мистецтва й дизайну):

 • Мода й дизайн (дизайн жіночого й чоловічого одягу);
 • Дизайн костюмів для телебачення й кінематографу;
 • Дизайн спеціалізовано технічного одягу (уніформи, захисний одяг, спортивний зимовий одяг);
 • Маркетинг у сфері моди й дизайну;
 • Аналіз мистецтва у сфері дизайну й медіа.

International School of Hotel Management & Tourism (Міжнародна школа готельного менеджменту й туризму):

 • Технології в готельному менеджменті;
 • Ресторанний менеджмент й послуги у сфері громадського харчування;
 • Технології в туризмі (спеціалізація в розробці й просуванні туристичних продуктів);
 • Кулінарія.

Диплом у сфері туризму у КвебеціInternational School of Business and Technologies (Міжнародна школа бізнесу й технологій):

 • Управління бізнесом;
 • Послуги у сфері консультування (фінанси й страхування);
 • Бухгалтерія;
 • Програмування (обробка даних, управління комп'ютерними мережами, програмування відео-ігор);
 • Менеджмент у сфері логістики.

School of Humanities and Social Sciences (Школа гуманітарних й соціальних наук):

 • Соціальні науки;
 • Ранній розвиток дитини;
 • Послуги у сфері роботи з дітьми та підлітками, які потребують особливої уваги (Special Care Counseling).

Вимоги до англійської і французької для вступу

Щоб вступити відразу на академічну програму, потрібно володіти англійською або французькою мовою на відповідному рівні з підтвердженням цього сертифікатом: для програм рівня DEC — це IELTS 6.0 і вище, для програм рівня AEC — IELTS 5.5 і вище.

Необхідний рівень володіння французькою мовою для вступу на програми обох рівнів — DELF B2.

Для вступу приймаються сертифікати інших мовних тестів з результатом, що відповідає рівню B2 за класифікацією CEFR (Common European Framework of Reference for Languages), видані відповідно акредитованими школами. При цьому свій рівень володіння мовою потрібно буде підтвердити вступним тестом у коледжі.

Вартість навчання

Вартість навчання у 2017-2018 академічному ріці становить:

 • на програмі рівня DEC — 12-17,3 тис. кан. дол. на рік (2 семестри) залежно від програми;
 • на програмі рівня AEC — 9-16,5 тис. кан. дол. на рік (2 семестри).

Додатково оплачується поліс медичного страхування, підручники та деякі інші студентські збори.

Мовний центр

мовні курси для підготовки для вступу у коледж в КанадіВ одній будівлі з коледжем працює також мовний центр Montreal International Language Center, в якому студенти покращують мову — англійську або французьку, та готуються до вступу на програму коледжу LaSalle. Після успішного проходження відповідного рівня у мовному центрі, окремо екзаменів з англійської чи французької для вступу у коледж здавати не потрібно.

Тривалість навчання у мовному центрі залежить від рівня мови, який студент продемонстрував під час вступного тестування.

Вартість навчання на мовних курсах з інтенсивністю 22,5 годин на тиждень:

 • 4 тижні, для прикладу, (один рівень за шкалою мовного центру) — 985 кан. дол.;
 • 16 тижнів навчання — 5 тис. кан. дол..

Послуги допомоги у працевлаштуванні

При коледжі LaSalle діє спеціальний відділ Career Services, куди студенти можуть звертатися за консультаціями в процесі пошуку роботи ). Консультанти служби Career Services допомагають в написанні резюме й супровідних листів, проводять тренінги з підготовки до співбесід. Служба організовує різноманітні заходи для встановлення зв'язків між компаніями-роботодавцями й студентами, такі як кар'єрні дні (Career Days), конференції з роботодавцями в певній сфері та ін. Студенти також отримують доступ до бази вакансій у сфері, в якій навчаються.

Матеріальна база та місце розташування коледжу

Коледж LaSalle зручно розташований у центрі Монреаля, неподалік від станцій метро (4 і 8 хв. пішки) з усією необхідною інфраструктурою неподалік від коледжу: продуктовими магазинами, аптеками, пральнями, спортивними клубами, крамницями тощо. У самій будівлі коледжу, крім навчальних класів, є комп'ютерний клас, декілька кафе, зона для спілкування й відпочинку студентів.

Коледж співпрацює зі спортивними центрами й школами танцю, до яких студент LaSalle може придбати абонемент зі знижкою.

Варіанти проживання для міжнародних студентів

Іноземні студенти можуть проживати або в приймаючій сім'ї — англомовній чи франкомовній, або в студентській резиденції.

У приймаючій сім'ї проживання в окремій кімнаті, коли ванна ділиться з сім'єю. Вартість проживання у приймаючій сім'ї за 4 тижні — 630 кан. дол. без харчування або 915 тис. кан. дол. з дворазовим харчуванням і 1200 кан. дол. з триразовим харчуванням.

навчатися у коледжі в КвебеціКоледж LaSalle співпрацює з декількома приватними студентськими резиденціями, що розташовані за 40 або 20 хв. на громадському транспорті до коледжу.

Вартість й умови проживання в студентській резиденції на місяць:

Резиденція St. Michel — 630 кан. дол. (кімната на одно, ванна кімната й кухня спільна на декілька студентів, спільна вітальня, пральня самообслуговування).

Резиденція EVO — від 675 до 1000 кан. дол. (кімната на одного або двох з ванною в кімнаті, спільна кухня, вітальня, пральня самообслуговування, спортивний зал, бібліотека, комп'ютерний клас, кафе).

У вартість проживання в обох студентських резиденція входить вартість користування Wi-Fi, опаленням й електроенергією.