політехнічний інститут в КанадіSAIT Polytechnic (Southern Alberta Institute of Technology, Технологічний інститут Південної Альберти) у студентському місті Калгарі на півдні провінції Альберта — серед найсильніших політехнічних коледжів й інститутів технологій Канади. Інститут служить громаді Альберти вже століття (з 1916 року, окремий сайт присвячений відліку нового століття історії ВНЗ), готуючи сьогодні висококваліфікованих і потрібних спеціалістів у сферах енергетики, бізнесу, транспорту, будівництва, туризму, інформаційних технологій, медіа і комунікацій.

Технологічний інститут Південної Альбертивища освіта в Канаді SAIT Polytechnic — член Polytechnics Canada, консультаційно-дослідницької та лобістської асоціації найсильніших державних політехнічних коледжів та інститутів технологій Канади, лідерів у сфері інноваційних досліджень. У 2015 році SAIT Polytechnic увійшов у першу трійку коледжів Канади за розміром отриманих доходів від досліджень. Основним отримувачем даних доходів став Центр технологій зеленого будівництва (Green Building Technology Access Center). Дослідження інституту неодноразово отримують національні визнання. В кінці 2015 року, наприклад, команда лабораторії досліджень застосування радіочастотної ідентифікації (Radio Frequency Identification (RFID) Application Development Lab (RADLab)) при SAIT Polytechnic була відзначена нагородою від фундації ASTech (Alberta Science and Technology Leadership) у номінації "Інновації у сільськогосподарській науці 2015" (Innovation in Agricultural Science 2015) за досягнення в реалізації проекту на замовлення Агенції тваринництва та виготовлення м'ясної продукції (Alberta Livestock and Meat Agency).

Студенти SAIT Polytechnic активно беруть участь у дослідній роботі й виконують роль асистентів досліджень, які проводяться у рамках роботи відділу прикладних досліджень та інноваційних послуг (Applied Research and Innovation Services (ARIS)), що працює у тісній співпраці з державними установами та бізнес-компаніями країни.

поступити в колледж Канадидиплом бакалавра в КанадіКороткі факти про Технологічний інститут Південної Альберти

 • Більше 49 тис. студентів навчалося в SAIT в 2013-14 навчальному році
 • Близько 220 тис. випускників у 76 країнах світу
 • Понад 2,6 тис. викладацького й адміністративного персоналу
 • 84 програми з повним академічним навантаженням і 37 програм стажування
 • 33% студентів-учасників програм стажування прикладних спеціальностей Альберти вчилися в SAIT, який є другим найбільшим провайдером технічних тренінгів в Альберті
 • 94% — рівень працевлаштування випускників у 2014
 • Перший політехнічний інститут Канади і третій вищий навчальний заклад Канади, який став членом Почесного Товариства Пхі Тета Каппа ( Phi Theta Kappa Honor Society) — найбільшого почесного товариства в Північній Америці
 • Близько 15 млн. кан. дол. фінансової допомоги від благодійників, корпоративних клієнтів та випускників SAIT отримав у 2014-15 навчальному році для надання стипендій і наукових розробок
 • Більше 750 можливостей трансферу до понад 67 вишів у дев'яти країнах
 • Визнаний топовим дослідницьким коледжем Канади
 • Понад 3 тис. студентів навчалося в літньому таборі інституту SAIT Summer Camps у 2014 році
 • У рамках надання послух з прикладних досліджень (Applied Research and Innovation Services) інститут розробив 234 прототипи для своїх промислових партнерів

Навчальні програми та спеціалізації

Вимоги до знань англійської, вартість навчання

Курси англійської мови при коледжі

Кампус і можливості проживання

Навчальні програми та спеціалізації

Інститут пропонує понад 100 кар'єрних програм рівня Bachelor Degree (бакалавріату — 4 роки навчання), Diploma (диплому — 2 роки навчання) і Certificate (сертифікату — 1 рік або менше) на таких факультетах та напрямках:

 • освіта в АльбертіEnergy — Енергетика (прикладна інженерія у сфері виробництва нафтопродуктів, технології в хімічній інженерії, електронній інженерії, інженерії нафтовиробництва та енергетики, у сфері навколишнього середовища та ін.).
 • Business — Школа бізнесу (бізнес-адміністрування з різною спеціалізацією).
 • Construction — Будівництво (архітектурні технології, технології у цивільній інженерії, проектний менеджмент у будівництві та ін.).
 • Health and Public Safety —Охорона здоров'я та громадська безпека (діагностична медична сонографія, невідкладна медична допомога (фельдшер), рентгенівська діагностика, реабілітаційна терапія, технологія ядерної медицини та ін.).
 • Hospitality and Tourism — Гостинність і Туризм (туризм і подорожі, менеджмент у сфері гостинності, хлібопекарське та кондитерське мистецтво, кулінарія та ін.).
 • Information and Communication Technologies — Інформаційні й комунікаційні технології (інформаційні технології з різною спеціалізацією, журналістика, виробництво і дизайн нових медіа, виробництво радіо- і теленовин і їх мовлення, графічні засоби інформації і технології друку та ін.).
 • Manufacturing and Automation — Виробництво й автоматизація (зварювання, машинобудування та ін.).
 • Transportation — Транспортування (технічне обслуговування повітряних суден, технічне обслуговування автомобілів, технічне обслуговування дизельного устаткування та ін.).

Вимоги до знань англійської

Щоб бути прийнятим на академічну програму рівня бакалавра або диплому, потрібно продемонструвати знання англійської, не нижче наступного рівня:

 • International English Testing System (IELTS) 6.0 у кожній частині;
 • Canadian Academic English Language Assessment (CAEL) 60 балів;
 • Test of English as a Foreign Language (TOEFL) Internet Based Testing (IBT) 80 (мінімально 20 балів у кожній частині);
 • Canadian Language Benchmark Assessment (CLBA) 8 балів у кожній частині.

Вартість навчання

Вартість навчання в SAIT Polytecnic станом на 2015-2016 навчальний рік для іноземних студентів становить 12,3-16 тис. кан. дол. на рік (два семестри) залежно від програми. До вказаної вартість не входить вартість підручників й абонементу в спортивний комплекс. Додаткову інформацію щодо цін на навчання можна отримати тут.

Курси англійської мови та академічні підготовчі курси при коледжі

спеціалізація туризм та гостинність Для успішного зарахування на бажану програму, студенту, для якого англійська мова є іноземною, можна пройти програму вивчення англійської мови English Language Foundation (ELF), що складається з п'яти рівнів. Для того, щоб підібрати необхідний рівень ELF, в SAIT Polytecnic проводиться оцінка рівня мови іноземного студента (Canadian Language Benchmark Assessment (CLBA)).

 У 2015-2016 навчальному році вартість програми English Language Foundations складає трохи більше 2,6 тис. кан. дол за 8 тижнів (за 1 рівень).

Крім підготовчих до вступу курсів англійської мови, в SAIT Politechnic існує програма академічної підготовки для зарахування (Academic Upgrading Courses), до якої входять заняття з математики, біології, хімії та комунікаційних технологій. Студент, який навчається на 4-му або 5-му рівні ELF, може паралельно почати навчання за цією програмою для максимально ефективної підготовки до навчання за обраною спеціальністю. Рік навчання на програмі Academic Upgrading Courses коштує 8,6 тис. кан. дол. (станом на 2015-2016 навчальний рік).

Кампус і студентське життя

Будівлі SAIT Polytechnic містять найрізноманітніші приміщення для занять за різними програмами й на різних факультетах (Cenovus Energy Center, Clayton Carroll Automotive Center та ін.), лабораторії для досліджень і розробки інноваційних технологій, бібліотека й місця громадського харчування (Aldred Center, ARIS Green Building Technologies та ін.).

навчання та стажування в Канадідиплом у сфері Інженерії в КанадіНа кампусі є спортивний комплекс (Campus Center) з 35-метровим басейном з солоною водою, хокейною ареною на 650 місць для глядачів, центр оздоровлення (Wellness Center), офіс студентської асоціації SAIT Sudent Association та ін.

Варіанти проживання для іноземних студентів

Під час навчання іноземні студенти мають вибір між проживанням у резиденції на території SAIT Politechnic або у приймаючій сім'ї з харчуванням та окремою кімнатою.

поступити до коледжу в АльбертіДві сучасні висотні будівлі резиденції (East Hall та Begin Tower) розташовані на території кампусу неподалік від центру міста Калгарі й мають номери чотирьох видів комфортності з меблями (одномісні двокімнатні блоки з санвузлом й кухнею, двомісні двокімнатні номери із кухнею та санвузлом, чотирьох-кімнатні блоки зі спільною кухнею та двома санвузлами, і номер-студіо на одну особу). В резиденціях є все необхідне для зручного й затишного проживання: пральня, вітальня для відпочинку й навчання, студія мистецтв, студія йоги, тренажерна зала, басейн та ін. Над безпекою слідкує цілодобова охорона.

Вартість проживання в резиденції становить на 2015 рік 3,2-4,9 тис. кан. дол. за один семестр залежно від типу номера. Проживання у приймаючій сім'ї підбирається в рамках спеціальної програми SAIT Polytechnic Homestay Program for International Students.

Вартість проживання на 2015-2016 навчальний рік у приймаючій сім'ї становить 750 кан. дол. на місяць.