Форма для запиту

Ми з радістю відповімо на всі ваші запитання, у тому числі стосовно особливостей та вартості середньої освіти за кордоном. Щоб надіслати нам запит, ви можете скористатися даною формою, і ми зв'яжемося з вами протягом наступних 24 год.

Це поле обов'язкове.
Це поле обов'язкове.
Це поле обов'язкове.
Text to Identify Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA

середня освіта у німеччиніОсвіта в Німеччині має такі якості як якісна, надійна, престижна, і навіть доступна. Середня освіта не є винятком. Отримати атестат зрілості Abitur від німецької середньої школи для Вашої дитини стане правильним вибором, якщо вона планує далі навчатися в університеті в німецькомовному світі (у Німеччині, Австрії чи Швейцарії) та хоче отримати практичну і якісну середню освіту у країні, яка славиться безпекою і повагою до іноземних студентів.

Переваги отримання середньої освіти в Німеччині

Структура середньої освіти і типи шкіл

Переваги навчання в приватних середніх школах

Вартість навчання у державних і приватних середніх школах

Вимоги до вступу

Початок навчання та канікули

школа у німеччині для іноземцівОтримання середньої освіти безпосередньо у Німеччині — це ключ до успішного отримання у тому числі безоплатної вищої освіти у державних закладах, а також низка інших переваг, серед яких:

 • занурення у німецьку систему освіти вже у середніх класах школи, що значно полегшить навчання в університеті та адаптацію до культури нової країни;
 • право скласти іспити на отримання атестату зрілості Abitur, що дозволяє вступати у німецькі виші без додаткових іспитів;
 • можливість доведення рівня своєї німецької мови до рівня просунутого Advanced;абітур для іноземців
 • спілкування з німецькими однолітками та розширення своїх культурних і ціннісних лімітів;
 • в майбутньому відчуття себе на рівних серед німецьких студентів в університеті.

Структура середньої освіти в Німеччині і типи шкіл

Загалом шкільна справа у Німеччині контролюється державою, але фактично в кожній федеральній землі діє свій закон про освіту. Відмінності у шкільній політиці федеральних земель полягають в основному в змістові та методиках викладання. Структура ж середньої освіти однакова. Середня школа триває з 5-го (діти віком 10 років) по 12-й (13-й) (віком 18-19 років) класи. Заклади середньої освіти в Німеччині представлені як державними різного типу, так і приватними середніми школами.

Освітня агенція Вивчай! допомагає вступати як у державні, так і приватні середні школи в Німеччині, у тому числі приватні школи-пансіони.

німецька школаСеред державних середніх шкіл в Німеччині розрізняють наступні типи:

 • гімназія (Gymnasium) — в першу чергу, розрахована на дітей, здібних в оволодінні іноземними мовами та схильних до логічно-абстрактного мислення. Навчання триває з 5-го по 13-й класи і закінчується отриманням атестату зрілості Abitur, з яким відкритий шлях до вступу у вищі навчальні заклади. У гімназії (державній чи приватній) підготовка до складання іспитів, щоб отримати Abitur, проходить в 11-му та 12-му класах, тобто мінімум 2 роки;
 • реальна школа (Realschule) — дає освіту у сферах обслуговування, торгівлі та державної служби. Навчання триває з 5-го по 10-й класи. Закінчивши реальну школу, учні можуть отримати професію, вступивши у професійний коледж Berufskolleg. У деяких випадках, за умови успішного навчання та бажання, учні реальної школи можуть продовжити навчання у гімназії, аби отримати атестат зрілості Abitur;
 • основна школа (Hauptschule) — для тих, хто не планує продовжувати навчання в університеті. Школа розрахована на учнів, які схильні до практичної та ремеслової діяльності. Навчання триває з 5-го по 10-й класи;
 • загальна школа (Gesamtschule) — дозволяє отримати як гуманітарну, так і технічну освіту. Навчання триває з 5-го по 10-й класи, після чого можна продовжити навчання для отримання Abitur. Для тих, хто не планує отримувати вищу освіту, відкриті двері професійних коледжів Berufskolegien.

освіта для українців у НімеччиніДержавні школи, зокрема гімназії, приймають іноземних студентів на навчання в основному починаючи з 9-го класу (вік 14-15 років). Обмежена кількість шкіл може прийняти іноземних студентів з 5-го класу (віком 10 років) або з 7-го класу (віком 12-13 років). Мінімальний термін навчання у державній школі для іноземців — 2 місяці. Якщо планується навчання до 4-х місяців, його можна розпочати будь-коли протягом року, якщо ж довше — тоді лише двічі на рік, зазвичай з вересня або лютого. Після закінчення короткострокової програми учень отримує відповідний сертифікат.

Приватних середніх шкіл у Німеччині налічується близько 2 тис., серед яких 300 — школи-пансіони. Практично усі приватні школи — це гімназії (Gymnasien), де можна скласти іспити для Abitur. Приватні німецькі середні школи приймають іноземців з 5-го класу (віком 10 років). Мінімальний термін навчання у приватній школі для іноземців — 5 місяців. Програма навчання приватної школи загалом мало відрізняється від програми державної і повністю визнається Міністерством освіти Німеччини. Разом з тим, у приватній школі учні часто мають більше предметів на вибір.

Основними перевагами навчання у приватній середній школі, у порівнянні з державною, у Німеччині, зокрема і для іноземних студентів, є наступні:приватна школа у німеччині

 • менша кількість дітей у класах, а значить більше уваги до потреб кожного учня;
 • наявність додаткових уроків німецької мови;
 • наявність додаткових позакласних занять з живопису, ремесел тощо;
 • організація різноманітних заходів після занять — таких як відвідування кінотеатрів, театрів, музеїв, пікніків та прогулянок, а також різних екскурсій;
 • краща матеріальна база;
 • у деяких школах можливість навчатися за англомовною програмою International Baccalaureate та отримання після її успішного закінчення диплома, який визнається усіма університетами світу і дає право вступати до них без вступних екзаменів.

Вартість навчання

Державні середні школи: навчання безкоштовне, послуга вступу у державну школу, нагляду за дитиною, проживання в резиденції або у сім'ї з триразовим харчуванням складуть від 9 тис. євро за навчальний рік.

Приватні середні школи, у тому числі школи-пансіони: 17-40 тис. євро за навчальний рік з проживанням або у сім'ї, або у резиденції з триразовим харчуванням.

Вимоги до вступу у середню школу в Німеччині

шкільна освіта німеччиниАби бути прийнятим в німецьку середню школу (державну або приватну), українські кандидати мають показати гарну попередню успішність в українській школі та знання з німецької мови на рівні, не нижчому В2 (вище середнього). Діти, рівень німецької яких нижчий, можуть пройти інтенсивний курс німецької у приватних мовних центрах Німеччини. Досягнувши рівня німецької В2, за бажанням, тут можна пройти також курси підготовки до німецької середньої школи, програма яких передбачає вивчення основних природничих і гуманітарних наук певного класу та збагачення відповідного словникового запасу, необхідного для подальшого навчання у школі.

Відповідно, для вступу на англомовну програму середньої школи в Німеччині потрібно підтвердити знання з англійської мови на рівні вище середнього.

Початок навчання та канікули

У кожній федеральній землі Німеччини дати початку та закінчення навчального року, а також канікул різні. У серпні-вересні — початок навчального року, у червні-липні — його закінчення. 1-2 тижневі канікули здебільшого припадають на кінець жовтня, грудня, квітня та початок червня. Літні канікули тривають приблизно 1,5 місяці у липні-серпні.