Форма для запиту

Ми з радістю відповімо на всі ваші запитання, у тому числі стосовно особливостей та вартості середньої освіти за кордоном. Щоб надіслати нам запит, ви можете скористатися даною формою, і ми зв'яжемося з вами протягом наступних 24 год.

Це поле обов'язкове.
Це поле обов'язкове.
Це поле обов'язкове.
Text to Identify Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA

середня освіта в ірландіїІрландія — країна з традиційно високим рівнем середньої освіти. Ірландський Сертифікат про завершену середню освіту (Leaving Certificate), який учні шкіл отримують у 17-18 років, цінується на рівні з британським сертифікатом A-level та дозволяє вступати на англомовні бакалаврські програми до престижних університетів більшості країн світу.

Чому варто обрати середню освіту в Ірландії:

 • давні освітні традиції та освітня система, що не поступається за якістю британській;
 • нижча вартість навчання та життя загалом, порівняно з Великою Британією;
 • висококваліфіковані викладачі з великим досвідом роботи зі студентами з різних країн світу;
 • мала частка іноземних студентів навіть у престижних приватних бордингових школах (10-15%), що гарантує повне занурення у мовне середовище і соціальне життя ірландських школярів;
 • високі вимоги до успішності учнів та орієнтованість навчального процесу на досягнення найвищих академічних результатів;
 • можливість розпочати навчання навіть з початковим рівнем англійської мови;
 • високий рівень безпеки дітей, спокійна атмосфера навчання і привітне, толерантне населення.

Структура системи шкільної освіти в Ірландії

Вимоги до іноземних студентів та необхідний рівень англійської мови

Вартість навчання в середній школі в Ірландії

Leaving Certificate: підготовка до вступу в університет

навчатися в школі в ірландії

Структура системи шкільної освіти в Ірландії

Шкільна освіта в Ірландії обов'язкова для дітей 6-17/18 років та складається з наступних етапів (циклів):

 • Primary School (Початкова школа, 6 років навчання, вік дитини: 6-12 років);
 • Junior Cycle (Молодша середня школа, 3 роки навчання, вік дитини: 12-15 років) — веде до складання іспитів для отримання Junior Certificate;
 • Senior Cycle (Старша середня школа, 3 роки навчання, вік дитини: 15-18 років) — веде до складання іспитів для отримання Leaving Certificate.

Найкращий вік для іноземних учнів для початку навчання у школі в Ірландії — 12-15 років (що відповідає циклу Junior Cycle). В цей час дитина вже відносно самостійна, їй легше адаптуватися до нового середовища та вимог навчальної програми. Багато іноземних студентів починають освіту в Ірландії з т. зв. перехідного року (15-16 років), що дає їм можливість гарно призвичаїтися до вимог навчального процесу і значно підвищити рівень англійської мови.

бордингова школа в ірландіїTransition Year (Перехідний рік), що входить до етапу Senior Cycle, є особливістю саме ірландської системи середньої освіти. Основна мета Transition Year — дати учню якомога ширше уявлення про перспективи різних професій та допомогти йому визначитися зі спеціалізацією навчання в університеті. Протягом такого року студент вивчає загальну академічну програму, відвідує лекції та майстер-класи від спеціалістів різних галузей, подорожує по країні, може спробувати себе у соціальній або волонтерській роботі, пройти короткострокові практичні курси (керування авто, ведення домашньої бухгалтерії, надання першої допомоги тощо). Іспити в кінці року не здаються. Для більшості ірландських школярів Transition Year є обов'язковим (рішення приймає школа), проте, міжнародні студенти мають право самостійно обрати — проходити Transition Year чи одразу братися за підготовку до Leaving Certificate.

Навчальний рік в ірландських школах складається з трьох семестрів і триває з вересня до початку червня. Залежно від школи, іноземні студенти можуть навчатися як цілий академічний рік, так і обрати лише семестр або два.

Щороку Департамент освіти і навичок (Department of Eduction and Skills) затверджує єдину навчальну програму для всіх шкіл в Ірландії (як державних, так і приватних). Школа може мати певну спеціалізацію (природничі науки/ гуманітарні предмети/ спорт /музика або мистецтво), проте академічна основа буде викладатися на однаково високому рівні в кожній школі. Як правило, щороку визначається список із близько 30 предметів, з яких школа обирає 15-20 і забезпечує їх викладання.

Академічна програма дуже комплексна і містить обов'язкове вивчення англійської мови, математики, іноземних мов, гуманітарних і природничих наук, технологій та мистецтва. Вивчення ірландської мови для іноземних студентів не обов'язкове. Замість ірландської, діти можуть вивчати іншу іноземну, яку пропонує школа.

середня освіта ірландія для українцівВ основі навчального процесу в ірландській середній школі — особистісний розвиток кожного учня. Дуже багато уваги саме в приватних бордингових школах приділяють розвитку талантів дитини, її практичних навичок та умінь, які допоможуть увійти у доросле життя. Діти багато займаються спортом, проводять час на свіжому повітрі, відвідують заняття гри на музичних інструментах, залучаються до різноманітних змагань та конкурсів. Завдяки комплексному підходу до навчання, дитина вчиться грамотно розподіляти свій час і досягати хороших результатів в різних видах діяльності.

Історичною особливістю освіти в Ірландії є присутність елементів релігійного виховання в освітньому процесі. Проте, таке виховання подається зараз вже в більш широкому його розумінні: виховання у дітей толерантності, терпимості та навичок допомоги іншим.

Вимоги до іноземних студентів та необхідний рівень англійської мови

Відповідно до особливостей імміграційного законодавства Ірландії, українські студенти можуть навчатися лише у приватних навчальних закладах: у бордингових школах (з проживанням в резиденції на кампусі школи) або приватних денних школах (з проживанням в ірландській приймаючій сім'ї). Більшість шкіл — спільного навчання (для хлопців та дівчат), проте ще залишились школи, у яких навчаються або лише дівчата, або лише хлопці.

Для того, щоб бути зарахованим на навчання, іноземному студентові рідко потрібно здавати вступні іспити. Як правило, рішення приймається керівництвом школи на основі попередньої академічної успішності учня й співбесіди англійською мовою (особисто або через Skype).

Рівень англійської мови, яким має володіти учень для вступу, залежить від його віку та престижу школи. Більшість шкіл приймуть на навчання школяра 12-13 років з початковим рівнем англійської, проте, за умови, що учень буде додатково займатися англійською (з шкільним вчителем або у приватному мовному центрі, за додаткову плату). Для учнів старших класів бажано мати рівень вище середнього.

приватна середня школа ірландіяВартість навчання в середній школі в Ірландії

 • приватна денна школа — 14-17 тис. євро на рік (навчання та проживання в приймаючій сім'ї);
 • приватна бордингова школа — 16-24 тис. євро на рік (навчання та проживання в резиденції на кампусі).

Додатково оплачуються підручники, шкільна форма, програма активностей поза програмою навчання, медичне страхування.

Leaving Certificate: підготовка до вступу в університет

Підготовка до Leaving Certificate (2 останні роки Senior Cycle) — обов'язковий етап навчання для тих студентів, які планують отримувати вищу освіту в університетах і коледжах Ірландії або за кордоном.

Протягом двох років студенти вивчають 6-8 предметів на базовому (Ordinary level) або вищому рівні (Higher level). Обов'язковими для вивчення є математика та англійська мова; додатково обирається один предмет з категорії природничих наук, одна іноземна мова та до чотирьох предметів зі сфери інтересів дитини. Як правило, обираються предмети, з якими буде пов'язана майбутня спеціалізація в університеті.

living certificate irelandВ кінці другого року навчання (в червні) студенти здають шість іспитів, кожен з яких оцінюється максимально у 100 балів (максимальна оцінка за іспит базового рівня — 60 балів). Іспит може містити як письмову, так і усну частину; іспити з природничих предметів включають проведення та презентацію певного міні-наукового дослідження.

Щороку університети визначають прохідну кількість балів на певну спеціальність, залежно від її популярності та потреби у фахівцях конкретної сфери на ринку праці. В середньому мінімальна кількість балів, яку необхідно отримати, щоб бути зарахованим на навчання в університет — від 350 і вище.

З результатами Leaving Certificate легко вступати до будь-якого університету в країнах Європи, США або Канаді. Наприклад, бали Leaving Certificate трансформуються за спеціальною шкалою в бали іспитів A-level (Велика Британія) та Abitur (Німеччина), що відкриває перед випускником ірландської школи безліч можливостей для отримання вищої освіти.