master studies in ukМагістратура в Британії — це наступний етап освіти після отримання диплому бакалавра, який передбачає опанування вузькоспеціалізованого теоретичного матеріалу з певного напрямку і готує до науково-дослідної або професійної діяльності.

В Британії магістерські програми викладаються в понад ста державних університетах і бізнес-школах — як світового топ-рівня, так і з нижчими рейтингами, проте з потужною науково-матеріальною базою і гарними перспективами подальшого працевлаштування. Однозначною перевагою навчання на магістратурі в Британії є можливість отримати дійсно якісну, сучасну освіту практично у всіх без винятку сферах знань. В університетах панує дуже конкурентне навчальне середовище, тут вчать мислити критично і незалежно, діяти креативно і досягати максимальних результатів за короткі терміни.

В Британії існує багато вишів як з багатовіковою історією і традиціями, так і відносно молодих навчальних закладів, створених протягом останніх 50-60 років. При цьому всі університети країни постійно працюють над розвитком своїх кампусів, навчальних дослідницьких центів і лабораторій, розширюють зв'язки з промисловими групами і бізнес-компаніями.

masters diploma ukget master degree uk

Типи магістерських програм і особливості навчального процесу

Британські університети пропонують два основні типи магістерських програм:

 • програми, що орієнтовані на подальшу професійну реалізацію (Taught programmes) — структура таких програм схожа на програмами бакалавріату і складається з лекцій, семінарів, групової роботи, виконання міні-досліджень і їх презентації, написання і захисту дипломної роботи;
 • програми, що орієнтовані на науково-дослідну роботу (Research programmes): студенти самостійно працюють над власними науковими дослідженнями, в т.ч. у спеціалізованих наукових центрах при університетах, які часто створені за участю та мають прямі зв'язки з провідними компаніями в певній сфері економіки.

магістратура в британії диплом магістра англія

На студентів магістратури очікує інтенсивна програма навчання. Здебільшого магістерські програми тривають один академічний рік; програми, що передбачають суттєві наукові дослідження або проходження стажування, що є частиною навчального курсу — 2 роки.

Як правило, магістерські програми передбачають вивчення 6-8 обов'язкових вузькоспеціалізованих предметів і 1-2 предметів на вибір студента. Всі навчальні дисципліни безпосередньо пов'язані із тематикою дипломної роботи, яку студент має підготувати в кінці року.

Характерною особливістю навчання в британській магістратурі є великий обсяг самостійного навчання, під час якого студент досліджує велику кількість інформації, працюючи в бібліотеках, сучасних лабораторіях, дослідницьких центах на кампусі. На заняттях викладачі в основному не дають багато теорії, а зосереджуються на аналізі практичних ситуацій і кейсів з власної практики (більшість викладачів має безпосередній практичний досвід в сфері, яку викладає).

Після закінчення навчання на магістратурі, у разі успішного складання іспитів і захисту дипломної роботи, студент отримує науковий ступінь залежно від обраної спеціальності:

навчання магістратура британія

 • Master of Business Administration (MBA) (ступінь магістра з бізнес-адміністрування);
 • Master of Arts, MA (ступінь магістра гуманітарних наук);
 • Master of Science, MSc (ступінь магістра наук);
 • Master of Fine Arts (MFA) (ступінь магістра мистецтв);
 • Master of Law (LLM) (ступінь магістра права);
 • Master of Engineering (MEng) (ступінь магістра інженерії);
 • Master of Research (MRes) (ступінь магістра, яка надається студентам, які працювали над індивідуальними дослідницькими проектами);
 • Master of Philosophy (MPhil) (ступінь магістра філософії).

Вартість навчання на магістерських програмах

Вартість одного року навчання на магістерській програмі в Британії — 9-20 тис. ф.ст. залежно від престижності університету, популярності і затребуваності спеціальності.

Часто університети надають стипендії у формі знижок на навчання за попередні академічні успіхи, значний практичний досвід або гарну успішність в університеті. Ті студенти, які зацікавлені в проведенні якісно нових, інноваційних наукових досліджень, можуть отримати повну стипендію від університету, якщо доведуть доцільність і значимість такого дослідження.

Вступ на магістерські програми

Процес прийому іноземних студентів на магістратуру як правило більш гнучкий, ніж на програми бакалавріату. Кожен університет самостійно визначає критерії відбору студентів, необхідний перелік документів і строки їх подачі.

Як правило, необхідно подати наступний пакет документів:

 • диплом бакалавра українського або іноземного університету з високим середнім балом (чим вище університет в рейтингах, тим вищий середній бал буде вимагатись від кандидата); диплом бакалавра обов'язково має бути спорідненої спеціальності з обраною програмою магістратури;
 • вступ в університет британіямотиваційний лист з описом мотивів навчання на конкретній програмі в обраному університеті;
 • резюме з описом попередніх академічних і професійних (якщо такі є) досягнень;
 • академічні (від викладачів університету) або професійні (від роботодавця) рекомендації; їх кількість залежить від вимог конкретного вишу;
 • сертифікат мовного тесту IELTS UKVI з середнім балом не нижче 6.0 з високими балами в кожній частині (чим вище університет в рейтингах, тим вищі вимоги до знання англійської).

Зазвичай документи приймаються до травня-червня або поки є вільні місця. У разі необхідності, кандидата на вступ можуть також запросити на скайп-інтерв'ю, запропонувати написати розгорнуте есе або пройти додаткові тести з основних предметів.

Британські університети також пропонують однорічні підготовчі програми Pre-Master's, які поєднують вивчення англійської і основи з академічних предметів за спеціальністю англійською мовою.

На що потрібно звернути увагу при виборі магістерської програми:

 • популярність спеціальності і її затребуваність на ринку праці (у 2015-2016 відповідно до дослідження видання The Telegraph у Великій Британії такими сферами були інформаційні технології, охорона здоров'я, інженерія, фінанси, будівництво);
 • перспективи подальшого працевлаштування після закінчення певного університету. Щороку видання The Times публікує рейтинг університетів за відсотком працевлаштування випускників протягом 6 міс. після отримання диплому. У 2016 році у топ-5 університетів за рейтингом працевлаштування студентів увійшли St George's University of London, Imperial College London, University of Cambridge, University of Oxford, University of Birmingham;
 • спеціалізація університету і наявність потужної науково-дослідної бази;
 • зв'язки університету з промисловими компаніями, бізнес-групами, які можуть виступати майбутніми роботодавцями; проведення університетом ярмарків вакансій і інших заходів, які є майданчиком для знайомств з роботодавцями; наявність стажувань для випускників магістерських програм.

Робота під час навчання і можливості залишитися після отримання диплому

британія магістратураВсі студенти магістерських програм державних університетів Великої Британії отримують право працювати на кампусі або поза ним до 20 годин на тиждень під час семестру і до 40 годин під час канікул.

Станом на 2017 рік студентська віза Tier 4 не дає права залишатися на території Британії після закінчення навчання для роботи. Проте, зазвичай віза дійсна ще протягом 4 місяців після завершення програми. Саме цей час студент може використати для пошуку роботодавця для отримання робочої візи типу Tier 2 строком до 3 років з можливістю продовження.