вища освіта в іспаніїУніверситет Барселони (Universitat de Barcelona, UB) — один з найкращих, а за деякими рейтингами найкращий, державний університет Іспанії. Даний університет був заснований ще у 1450 році як Школа медицини й мистецтв (Estudio General de Medicina y Artes). Впродовж своєї історії розвитку школа розширилася до великого університету, що на сьогодні налічує майже 20 різних відділень.

Рейтинги та визнання університету

Університет Барселони в цифрах

Програми університету, умови вступу та вартість навчання

Кампуси Університету Барселони

 

Рейтинги та визнання університету

Universitat de Barcelona регулярно очолює списки найкращих вищих навчальних закладів Іспанії та входить до 250 найкращих вишів світу. Відповідно до рейтингу QS World University Rankings за 2015 рік, Університет Барселони займає 1-е місце серед найкращих вишів Іспанії та 166-е місце серед найкращих вишів світу. Видання Times у 2014 році помістило UB на 201-е місце у рейтингу найкращих у світі.

Про Університет Барселони в цифрах:

 • 18 факультетів та 1 школа;
 • 278 програм для підготовки бакалаврів, магістрів і докторів;
 • 55 млн. євро — дохід університету від науково-дослідної діяльності за 2013 рік;
 • майже 5 тис. наукових публікацій, 12 дослідних центрів та інститутів, 40 отриманих патентів, 675 захищених докторських дисертацій, 243 дослідницькі групи;
 • майже 65 тис. студентів, з яких майже 10 тис. — іноземні;
 • понад 5 тис. викладачів і дослідників;
 • понад 676 тисяч м. кв. приміщень;
 • понад 1,7 млн. книг в бібліотеці університету.

Програми університету, умови вступу та вартість навчання

Серед програм Університету Барселони найсильнішим є Факультет природничих наук. Відповідно до рейтингу QS World University Rankings 2015, Факультет природничих наук UB займає 62-е місце серед найкращих в світі, а найсильнішим предметом викладання в університеті вважається філософія, що займає 48-е місце в світі. Крім того, університет славиться підготовкою спеціалістів високого рівня у сфері медицини. Медичний факультет займає 87-е місце у списку найкращих у світі.

Офіційною мовою регіону Каталонія, центром якого є Барселона, та Університету Барселони є каталонська. Залежно від обраної спеціальності, навчання може проходити частково каталонською та частково кастильською (офіційною іспанською) мовами. На деяких програмах частина предметів може викладатися також англійською.

Факультети університету:

universidad de barcelona
 • Факультет мистецтв (Facultad de Bellas Artes);
 • Факультет бібліотечної справи та документознавства (Facultad de Biblioteconomía y Documentación);
 • Факультет біології (Facultad de Biología);
 • Факультет права (Facultad de Derecho);
 • Факультет економіки та бізнесу (Facultad de Economía y Empresa);
 • Факультет освітніх наук (Facultad de Educación);
 • Факультет фармакології (Facultad de Farmacia);
 • Факультет філології (Facultad de Filología);
 • Факультет філософії (Facultad de Filosofía);
 • Факультет фізики (Facultad de Física);
 • Факультет географії та історії (Facultad de Geografía e Historia);
 • Факультет геології (Facultad de Geología);
 • Факультет математики (Facultad de Matemáticas);
 • Медичний факультет (Facultad de Medicina);
 • Факультет стоматології (Facultad de Odontología);
 • Факультет психології (Facultad de Psicología);
 • Факультет хімії (Facultad de Química);
 • Факультет підготовки викладачів (Facultad de Formación del Profesorado).

До складу університету входить також Школа медсестринської справи (Escuela de Enfermería).

Для вступу на програми рівня бакалавра абітурієнтам необхідно мати атестат про отримання повної середньої освіти, скласти вступний іспит та володіти на високому рівні відповідною мовою/мовами (залежно від обраної програми).

Для вступу на програми рівня магістра абітурієнтам необхідно мати диплом про отримання ступеня бакалавра, скласти вступний іспит та володіти на високому рівні відповідною мовою/мовами (залежно від обраної програми).

Вартість навчання у 2015-2016 навчальному році для іноземних студентів складає, залежно від факультету та обраної спеціальності, від 2 тис. євро за рік на програмі ступеня бакалавра та від 3,5 тис. євро за рік — на магістерській програмі.

Кампуси Університету Барселони

Університет Барселони має 6 кампусів, розташованих в різних районах міста Барселона та в містечках у його передмісті.

вища освіта в барселоніCampus de Humanidades розмістився в центрі Барселони в одній з її історичних будівель. Тут навчаються на факультетах географії й історії, філології, філософії та математики.

Будівлі кампусу Campus de la Diagonal Portal del Conocimiento протяглися вздовж найширшого та найдовшого проспекту Барселони — Проспекту Діагональ (Avinguda Diagonal), який, як можна здогадатися з назви, перетинає місто по діагоналі та веде до моря. Тут знаходяться факультети біології, права, економіки та бізнесу, фармацевтики, фізики, геології, хімії та мистецтв.

Campus de Ciencias de la Salud de Bellvitge у місті l'Hospitalet de Llobregat, поруч з Барселоною. Тут навчаються студенти медичного та стоматологічного факультетів, а також Школи медсестринської справи. Будівлі кампусу, відповідно, стали частиною однієї з найкращих лікарень регіону Hospital de Bellvitge. У лікарні загалом проводять активну наукову та дослідницьку діяльність.

Біомедичний кампус Campus de Medicina — Clínico August Pi і Sunyer, де навчаються студенти-медики, а Клінічна лікарня Барселони (Hospital Clínico de Barcelona ) спільно з науково-дослідницьким інститутом Instituto de Investigaciones Biomédicas August Pi i Sunyer (IDIBAPS) та національним дослідним інститутом Consejo Superior de Investigaciones Científicas (CSIC ) проводять дослідження. Кампус розташований на вулиці Казанови (Carrer de Casanova), неподалік від відомого Храму спокути Святого Сімейства (Templo Expiatorio de la Sagrada Familia) архітектора Антоніо Гауді.

ubCampus de Mundet, загальною площею 14 га, знаходиться неподалік від гір Collserola, що утворюють природний парк Parc Natural de la Serra de Collserola на заході від Барселони. 6 га площі кампусу займає ліс. На території є споруди спортивного призначення, що перебувають під керівництвом Каталонської федерації спорту для людей з фізичними та розумовими вадами. На кампусі навчаються студенти психології, освітніх наук і підготовки викладачів.

Campus de la Alimentación de Torribera — це результат угоди між Радою провінції Барселони (Diputación de Barcelona), міською радою міста Санта-Колома-де-Граменет (Santa Coloma de Gramenet) та Університетом Барселони про створення університетського кампусу в місті Санта-Колома-де-Граменет, біля підніжжя гори Serralada de la Marina, за 8 кілометрів на північний схід від Барселони. Кампус було створено з метою проведення досліджень і підготовки фахівців у сфері харчування (спортивне харчування, безпечність їжі, дієтологія та ін.). Крім того, на кампусі знаходиться фармакологічний факультет Університету Барселони.