university of nottingham ukThe University of Nottingham (Ноттінгемський університет) — один з найбільших державних дослідницьких університетів Британії, що незмінно входить у топ-15 університетів Британії і топ-100 університетів світу. За майже 70 років існування University of Nottingham здобув академічну репутацію світового рівня, увійшов до списку 5-ти університетів Британії, які найбільш динамічно розвиваються, і розвинув потужну науково-дослідницьку базу для здійснення дослідження світового рівня. Університет входить до престижної Russel Group (об'єднує 24 провідні університети Великої Британії) і міжнародної асоціації провідних університетів світу Universitas 21 (об'єднує 21 провідний університет по всьому світу).

У University of Nottingham традиції якісної освіти тісно переплелись з інноваційними методами навчання та досліджень. Всі навчальні програми так чи інакше пов'язані з дослідженнями і більшість викладачів університету є науковими працівниками, які мають глибокі знання зі своїх предметів і готові ділитися ними зі студентами.

university of nottingham англія 

The University of Nottingham в цифрах:

 • 4 основні кампуси, найбільший з яких, University Park, охоплює площу у 120 га;
 • 5 факультетів, які об'єднують понад 360 бакалаврських і 380 магістерських програм;
 • 8 місце серед дослідницьких університеті Британії за рейтингом Research Excellence Framework 2014, в т.ч., 7 місце за якістю досліджень, що проводяться університетом;
 • бюджет на дослідження у 2016-2017 роках склав близько 170 млн. ф.ст.; вже у 2017-2018 роках університет очікує залучити рекордні 200 млн. ф.ст. на дослідження;
 • понад 33 тис. студентів, 25% з яких — іноземці з більш ніж 150 країн світу;
 • викладацький склад налічує майже 5 тис. викладачів, третя частина з яких — іноземці;
 • 83,9% студентів задоволені якістю навчання в університеті; входить у топ-60 університетів світу за відгуками роботодавців.

Рейтинги університету:

 • бакалавріат англіяУ загальному рейтингові найкращих університетів світу QS Top Universities 2017-2018 University of Nottingham зайняв престижне 84-е місце; а 7 спеціальностей вишу (фармацевтика, освіта, анатомія і фізіологія, ветеринарія, медсестринська справа, географія і англійська мова і література) увійшли у топ-50 найкращих серед університетів світу.
 • Міжнародний рейтинг Times Higher Education World University Rankings 2016-2017 надав університетові 147-е місце з 200 серед найкращих університетів світу.
 • Національний рейтинг Research Excellence Framework (REF) 2014 віддав University of Nottingham 8-е місце серед 154 університетів Британії за потенціал наукових досліджень, 80% з яких тримали рейтинг "світового значення", а 16 кафедр вишу увійшли до списку найкращих в країні за якістю навчання.

Навчатись у University of Nottingham можна на одному з п'яти факультетів:

 • Faculty of Arts: факультет гуманітарних наук (культура, кінознавство і медіа; археологія; історія; історія мистецтв; музика; філософія; сучасні мови: англійська мова / французька мова і франкофонія/ німецька мова/ іспанська і португальська мови / російська мова і слов'янська культура);
 • Engineering Faculty: інженерний факультет (аерокосмічна інженерія; архітектура і будівництво; хімія і інженерія навколишнього середовища; електрика і електроніка; механіка);
 • Faculty of Science: факультет природничих наук (біохімія; біонауки; біологія, генетика, тропічна біологія і зоологія; хімія; нейрологія; фармакологія; фізика і астрономія; психологія; комп'ютерні технології);
 • Faculty of Medicine and Health Sciences: медичний факультет (медична фізіологія і терапія; медицина; медсестринська справа; акушерство; фізіотерапія і реабілітація; ветеринарія);
 • Faculty of Social Sciences: факультет соціальних наук (бізнес; економіка; освіта; географія; право; політологія і міжнародні відносини; соціологія і соціальна політика).

Найбільш популярними спеціальностями серед студентів є економіка, право, інженерія, ветеринарія і медицина.

mba uk universityУ своєму складі університет має також бізнес-школу Nottingham Business School (NBS), засновану ще у 1980 році. NBS пропонує навчання на бакалаврський, магістерських і докторських програмах у сферах економіки, бізнесу, бухгалтерської справи, HR, менеджменту і маркетингу. Згідно з рейтингом Corporate Knights Better World MBA, програма MBA NBS зайняла друге місце в Британії і 12 місце у світі.

The University of Nottingham має підготовчий факультет для міжнародних студентів, які планують вступати на програми бакалавріату або магістратури. Студенти, які бажають підвищити свій рівень англійської, можуть навчатись курсах англійської мови; студенти ж, освітній рівень яких не дозволяє напряму вступати на програми університету, можуть пройти програму Fondation Year за такими напрямками: Бізнес, право, соціальні науки (Busines, Law, Social Sciences); Інженерія і фізика (Engineering and Physics); Природничі науки (Sciences).

Навчальний рік в The University of Nottingham триває з вересня до липня і складається з двох семестрів. Тривалість навчання на бакалаврських програмах — 3 роки; на магістерських — 1-2 роки; програмах докторантури — 3-4 роки.

Кінцевий термін для подачі документів на більшість бакалаврських програм — середина січня (через систему UCAS); на програми медицини — середина жовтня (через систему UCAS); на магістерські програми — середина травня.

вища освіта в британії топ університети британія

Вимоги до вступу для українських студентів:

Бакалаврські програми:

 • Атестат про повну середню освіту з середнім балом не нижче 9;
 • Успішне проходження річної підготовчої програми Foundation Year (при університеті або в іншому підготовчому коледжі);
 • Підтвердження рівня англійської мови IELTS UKVI 6.5; IELTS UKVI 7.5 для медичних програм; TOEFL IBT 87-100.

Для тих, хто успішно закінчив програму англійської середньої школи, проходження програми Foundation не потрібне. До таких вступників вимоги наступні:

 • Закінчення програми A-Level з оцінками ВВС і вище;
 • Програма IB Diploma із загальною кількістю балів не менше 36-38, а також певними предметами на поглибленому рівні (залежно від спеціальності).

Магістерські програми:

 • диплом бакалавра українського або іноземного університету з середнім балом 4.5 і вище (залежно від спеціальності);
 • Підтвердження рівня англійської мови IELTS 7.0, TOEFL IBT 100.

Вартість навчання (2017-2018 навчальний рік):

 • бакалаврські і магістерські програми: гуманітарні предмети — 15,570 ф.ст. на рік;
 • медицина/ інженерія / природничі науки — 20,070 ф.ст. на рік.

Стипендії для іноземних студентів

Українські студенти, зараховані на програми бакалавріату, можуть претендувати на знижку на навчання у розмірі 2-6 тис. ф.ст.; студенти магістерських і дослідницьких програм — на стипендії, що покривають 25 - 100% вартості навчання. Окрема знижка надається студентам, які отримували середню освіту за системою International Baccalaureate і отримали високі результати на фінальних іспитах (40 балів і вище). Для того, щоб отримати знижку, студент має бути зарахованим (умовно або безумовно) на відповідну академічну програму і відповідати ряду інших критеріїв (країна походження, попередні академічні досягнення, факультет).

магістратура університет британія англія магістратура

Матеріальна база університету

Станом на 2017 рік The University of Nottingham має 4 кампуси, що компактно розмістились у Ноттінгемі і його околицях. Інфраструктура кампусів постійно розвивається: щороку університет інвестує як мінімум 10 млн. ф.ст. в оновлення і розвиток матеріального оснащення. Фактично, кожен кампус — це окреме студентське містечко з навчальними корпусами, науковими лабораторіями, студентськими резиденціями, спортивними комплексами і т.д.. З 2003 року кампус University Park отримав 13 нагород Green Flag за екологічність, а кампус Jubilee обладнаний інноваційними технологіями, які "піклуються" про навколишнє середовище і економію енергетичних ресурсів.

Студенти, які вивчають медицину і біомедицину, мають чудову нагоду отримати практичні навички під час занять у навчальному госпіталі The Queen's Medical Centre і діючому госпіталі Royal Derby Hospital, який є одним з найбільших госпіталів регіону East Midlands.

Окрім потужної академічної бази, університет надає всі умови для особистісного і творчого розвитку студентів. The University of Nottingham має один з найбільших і найактивніших Студентських союзів, який об'єднує понад 200 студентських клубів і асоціацій за інтересами і більше 70 спортивних клубів.

Дослідницький потенціал

uk university masterThe University of Nottingham має чудово розвинену інфраструктуру, спрямовану на проведення сучасних наукових і гуманітарних досліджень. На базі університету діє також University of Nottingham Innovation Park (UNIP), який є сполучною ланкою між студентами і реальними виробничими компаніями, які можуть разом проводити дослідження для якісного покращення життя в майбутньому.

The University of Nottingham активно працює над інноваційними розробками в наступних сферах:

 • Green Chemicals — розробка кардинально нових хімічних реакцій, сполук і процесів, які дозволять зменшити негативний вплив на навколишнє середовище;
 • Precision Imaging — розробка інноваційних надточних апаратів для проведення клінічних досліджень; Propulsion Futures — розробки у сфері новітнього екологічно чистого транспорту;
 • Smart Industrial Systems — робота над створенням цифрових технологій і їх імплементація у всі сфери життя;
 • Future Food — інноваційні розробки в сфері харчових технологій, в т.ч. спрямованих на вирішення глобальної проблеми голоду;
 • Rights Lab — дослідження проблеми рабства в сучасному світі; 16 спільних проектів з ООН і неурядовими організаціями, які мають за мету повне вирішення проблеми рабства до 2030 року.

Дослідницькі ініціативи університету підтримуються на державному рівні. Наприклад. у 2016 році університет отримав грант у 2.7 млн ф.ст. від британського уряду на розвиток технології 3D друку ліків і медичних препаратів (The Additive Manufacturing and 3D Printing Research Group).

Проживання під час навчання

освіта за кордоном британіяThe University of Nottingham має розвинену мережу з 19 студентських резиденцій як безпосередньо в межах кампусів, так і в місті. Протягом року резиденції можуть прийняти до 9 тис. студентів. Студенти проживають у кімнатах на одного або на двох; залежно від умов конкретної резиденції, кімнати можуть бути як з власною ванною, так і зі зручностями на поверсі. Можна обрати між резиденцією з харчуванням і без. Кожна резиденція має спільні кухні для самостійного приготування їжі. Середній термін оренди кімнати в резиденції — 39-51 тиждень. Вартість проживання, залежно від типу резиденції і розмірів кімнати, коливається від 5 до 8,5 тис ф.ст. на рік.

Альтернативою резиденції є проживання в окремій квартирі в місті неподалік від кампусу або оренда кімнати в приймаючій британській сім'ї.